Mobilā versija
-2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
29. oktobris, 2015
Drukāt

Eiropā valdošā sausuma dēļ Latvijā nedaudz kāpušas kartupeļu cenas

Foto - LETAFoto - LETA

Kartupeļi.

Sausuma dēļ Eiropā šogad Latvijā nedaudz – vidēji par trīs centiem kilogramā – ir augušas kartupeļu cenas, aģentūrai BNS sacīja Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības (KAPS) valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

“Par spīti tam, ka ražas ir labākas, cena šogad ir augstāka. Taču cenu šajā gadījumā nediktē zemnieks, bet diktē uzpircējs un tā kā Eiropā kartupeļu ražas ir zemas, būtībā, tas ir iemesls, kāpēc kartupeļiem cena ir augstāka,” sacīja Kraukle.

Viņa piebilda, ka visās Eiropas dienvidu valstīs šogad bija ievērojams sausums, ka negatīvi ietekmēja arī, piemēram, kaimiņvalsts Lietuvas kartupeļu audzētājus.

Pēc Kraukles teiktā, kartupeļu cenas vairumtirdzniecībā šobrīd vidēji svārstās no 13-16 centiem kilogramā.

Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+