Mobilā versija
+2.4°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
29. oktobris, 2015
Drukāt

Eiropā valdošā sausuma dēļ Latvijā nedaudz kāpušas kartupeļu cenas

Foto - LETAFoto - LETA

Kartupeļi.

Sausuma dēļ Eiropā šogad Latvijā nedaudz – vidēji par trīs centiem kilogramā – ir augušas kartupeļu cenas, aģentūrai BNS sacīja Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības (KAPS) valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

“Par spīti tam, ka ražas ir labākas, cena šogad ir augstāka. Taču cenu šajā gadījumā nediktē zemnieks, bet diktē uzpircējs un tā kā Eiropā kartupeļu ražas ir zemas, būtībā, tas ir iemesls, kāpēc kartupeļiem cena ir augstāka,” sacīja Kraukle.

Viņa piebilda, ka visās Eiropas dienvidu valstīs šogad bija ievērojams sausums, ka negatīvi ietekmēja arī, piemēram, kaimiņvalsts Lietuvas kartupeļu audzētājus.

Pēc Kraukles teiktā, kartupeļu cenas vairumtirdzniecībā šobrīd vidēji svārstās no 13-16 centiem kilogramā.

Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (11)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+