×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Eiropā vērienīgā operācijā aiztur Latvijas maksājumu karšu krāpnieku bandu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Apjomīgā vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu policijas un Eiropola operācijā izjaukts Latvijas noziedznieku grupējums, kas nodarbojās ar maksājumu karšu viltošanu un naudas izkrāpšanu.

Sadarbojoties Latvijas, Igaunijas, Polijas, Bulgārijas, Spānijas, Lietuvas, Norvēģijas, Zviedrijas un Lielbritānijas policijai, aizturēti noziedznieku grupējuma astoņi vadoši locekļi. Daži grupējuma dalībnieki iepriekš apcietināti Krievijā, teikts Eiropola paziņojumā.

Noziedznieki no bankomātiem ieguvuši finanšu datus vairākās ES valstīs, kā arī ārpus ES valstīm, apkrāpjot vairākus tūkstošus ES banku klientu, kā arī bankas, pavēstīja Eiropas kibernoziegumu apkarošanas centrs (EC3).

Krāpnieki izmantojuši sarežģītas tehnikas, izmeklējot klientus, kas ir viegli mērķi.

Eiropas kibernoziegumu apkarošanas centrs plašajā operācijā sniedza analītisko atbalstu, kā arī nodrošināja starptautiskās izmeklēšanas sadarbību.

“Šis ir vēl viens lielisks piemērs veiksmīgai sadarbībai starp dalībvalstīm un EC3. ES policijas spēki veiksmīgi izmanto Eiropola unikālās iespējas, lai nodrošinātu elektronisko maksājumu drošību. Mēs nemitīgi ieguldām jaunus resursus šajā svarīgajā atbalsta platformā un tagad mēs redzam šī svarīgā darba augļus,” norādīja Eiropas kibernoziegumu apkarošanas centra vadītājs Trēls Ertings.

Kā liecina Eiropas Centrālās bankas dati, Eiropas Savienībā (ES) maksājumu karšu krāpnieciskie darījumi sasniedz 232 miljonus eiro (163 miljonus latu) gadā. Aptuveni 20% no šiem gadījumiem veido maksājumu karšu datu nolasīšana bankomātos, 25% gadījumus – datu kopēšana no maksājumu karšu termināļiem mazumtirdzniecības vietās un 50% interneta maksājumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tie ir krievi, vai čigāni.

Draugiem Facebook Twitter Google+