×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Eiropai jāpiedāvā jauna pasaules koncepcija, uzsver franču domātājs un rakstnieks Sordē (12)

Bernāra Sordē personīgā arhīva fotoBernāra Sordē personīgā arhīva foto

“Tieši Eiropa varētu šodien piedāvāt pasaulei pilnīgi jauna veida paplašināšanos, jaunu pasaules koncepciju – veidot sociālu vienotību ar Āfrikas, Tuvo Austrumu reģionu, iesākumā vienojot Eiropu un tās Āfrikas un Tuvo Austrumu zemes, kas atrodas Vidusjūras krastos,” tā saka franču domātājs un rakstnieks Bernārs Sordē, piedāvājot risinājumu laikā, kad Eiropas Savienība saņem tik daudz nopēlumu par vilcināšanos risināt konfliktu Sīrijā.

Kāds ir jūsu skatījums uz notiekošo Sīrijā, Alepo?

Bernārs Sordē: Es domāju, ka mēs līdz galam neesam novērtējuši Krievijas prezidenta Putina rīcības negatīvo pusi šajā stāstā. Pēc tam, kad ASV mēģināja aizstāvēt Ukrainu (līdz galam gan nepasakot ukraiņiem, ka vieni paši, tostarp bez ASV palīdzības, viņi nespēs attīstīt valsti), Putins centās gūt virsroku pār Obamu. Viņš raidīja ziņu pasaulei, ka amerikāņu imperiālisms atgūst spēkus, un Sīrijas karu izmantoja kā ietekmes sviru.

Mēs nepratām paredzēt Putina stratēģiju. Tas, ko viņš vēlas, ir gāzes un naftas eksporta monopols – tās gāzes un naftas, kas tiek eksportēta no Krievijas un kaimiņvalstīm, piemēram, Afganistānas. Viņš vēlas kontrolēt visus enerģijas piegādes ceļus uz Eiropu. Tā es apskatītu situāciju – no gāzes un naftas monopola skatpunkta. Krievijas atbalsts Sīrijai militārajā jomā ir tikai daļa no Putina komunikācijas kampaņas, kas vērsts uz varas iegūšanu. Domāju, ka Kuba tagad nostāsies ASV pusē un Putins tāpēc turpinās propagandu, cenšoties atgūt militāro ietekmi (runa ir par ietekmi, jo par lielvaru runāt būtu pārspīlēti).

Putins vēlas parādīt, ka ir spējīgs atkārtot to, ko izdarīja Krievijas islāmticīgajos apgabalos (Čečenijā), jo uzskata to par vienīgo veidu, kā būt pasargātiem no aten­tātiem. Tā vietā, lai ņemtu vērā etnisko, reliģisko un cita veida dažādību, piemēram, ka ir sunnīti un šiīti utt., viņš demonstrē, ka nepieciešama spēcīga Krievijas tipa pārvaldība.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Ina Strazdiņa. Kurš gan cits mūžīgās lielummānijas pārņemtajiem frančiem asti cels!

 2. Un ja viņs nav francūzis, viņš vienalga nomaina sev vārdu, uzvārdu, tautību un pozicionējas kā francūzis. Gaisa jaukšanai. tas ari vienmēr japaturbplatā. Atpazīt var cilvēkus tikai pēc patiesi savu tautu spēcinošām idejām. Pie tam novērojot ilgākā laika posmā. Un tikko spraucas ārā nodevīgas kaitīgas idejas tā vienkārsi jāpārstaj šādi cilvēki klausīties.

 3. Globālistu murgu apoloģēts.
  eiropa bagātīgi plūc slimās marksistu domāsanas augļus. reiz jau esam šos sarkanos internacionālos imperiālistus pieredzējuši.

 4. Tipiska kosmopolīta un liberāļa domāšana!

 5. Paldies Inai Strazdiņai Atbildēt

  Labs raksts. Ne visam var piekrist. Bet noteikti šāda saruna plašsaziņā ir vairāk kā vajadzīga. Paldies!
  p.s.
  Ja kāds pazīst Bernard Sordet domas, tad pasakiet: cik daudz tās ir iespaidojis karls Popers?

 6. Raksts demagoģisks un pilns primitīvas propagandas. Atliek vien salīdzināt pašlaik notiekošo Lībijā un Čečenijā, lai apjēgtu, ka liberālisma doktrīna vairs neatbilst esošajai realitātei. Kam nepietiek ar Lībijas piemēru – tas var aplūkot Rietumkrātiņa sistēmas ieviešanas sekas Afganistānā, Irakā vai Ukrainā.

 7. Raksts ir labs un lasāms, bet arī Sordē teiktajā var redzēt, ka viņš līdz galam arī īsti nesaprot Eiropas kopīgās idejas problēmu – tā ir krasi atšķirīgā pasaules, vēstures, kultūras un mentalitātes vērtējumu atšķirība.
  Eiropā ir tautas un valstis, kas vēsturiski nav tendētas uz ekspansiju, vai koloniālismu, bet tām savukārt grib uzpiest kultūras dažādību un neļauj nostiprināt savas pamatnācijas pašus pamatus pastāvēšanai.
  Runājot par kristietību un Romas impēriju – ne jau viena reliģija bija iemesls konfliktiem impērijas iekšīenē, bet gan tas, ka Romas imperātoru, birokrātijas un korupcijas dēļ apspiestās tautas sāka dumpoties, jo sajuta, ka Romas impērijā sāk parādīties pirmās plaisas ”dzelzs dūrei”, kas spēja noturēt absolūto varu!

 8. “…– veidot sociālu vienotību ar Āfrikas, Tuvo Austrumu reģionu, iesākumā vienojot Eiropu un tās Āfrikas un Tuvo Austrumu zemes, kas atrodas Vidusjūras krastos,” tā saka franču domātājs un rakstnieks Bernārs Sordē.”
  ==================================================================
  Vēsture atkārtojas – gluži kā 1917.g., kad iedvesmojušies no Lielās Franču revoļūcijas, arī Ļeņins, Trockis un mūsējais Pēteris Stučka piedāvāja vienošanās procesu caur vispasaules revoļūciju – tā tagad
  atkal kāds vēlas vienoties kārtējam Bābeles torņa celtniecības projektam? Uz kādiem tādiem pamatiem vienosies vilki un aitas – oligarhi un pārējie? Neķer muļķus, Sordē!

 9. vai kungs grib mainīt cilvēku dabu?

  • “…..– Latviju pasaulei vajadzētu ņemt par paraugu.” Kaspars Kļaviņš (dz. 1968) ir vēstures zinātņu doktors, RTU profesors un LU Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieks. (LA, 21.12.2016.)
   =================================================================
   Sordē kungam vajag kādu valsti (teritoriju), kurā varētu izmēģināt praksē to izstrādāto teorētisko jauno sociālās sistēmas modeli. Ja Latvijas varturi un viņus apkalpojošie intelektuāļi Latviju prezentē kā “veiksmes stāstu”, – tad kāpēc gan neturpināt eksperimentu tieši šeit?

 10. Ja vienkāršoti – tā arābu daļa, kura piekrīt terorismam, tiek veiksmīgi izmantota Krievijas ( Putina) interesēs, lai salauztu rietumu demokrātijas. Tā savulaik rīkojās Staļins, palaizdams ar vācu komunistu piepalīdzību pie varas Hitleru, lai tas sagrauj rierumu demokrātijas un pats ”atbrīvoja” Eiropu – nu visu neizdevās. Tad Eiropas Miera kustība ar Maskavas naudu, tad zaļo kustība – līdz sadūrās Krievijas naftas intereses ar zaļo kustību, tai nezinot īstos mērķus…
  Šodien islamisti…un rietumu demokrātikas vel šodien to nevar saprast – kā tā – nu varbūt kādas līķu kaudzes ”demokrātu” pilsētās to liks saprat…

 11. kārtējais franču galēji kreisais nedomātājs un analfabēts!

Draugiem Facebook Twitter Google+