×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Franks Gordons: Eiroparlamenta kreisulis aprej Baltiju (13)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Portālā “www.rus.defi.lv” uzreiz piesaista uzmanību liela bilde: divi dienvidnieciska izskata jaunieši nes plakātu ar Staļina un Ļeņina attēlu. Virsraksts vēstī, ka Eiroparlamenta viceprezidents skaidro: kāpēc komunisms nav līdzīgs nacismam. Izrādās, ka Eiroparlamenta deputāte Tatjana Ždanoka (“PCTVL”) sasaukusi nez kādu “Krievu Eiropas foruma” konferenci, dodot vārdu spāņu sociālistam Miguelam Anhelam Martines-Martinesam, Eiropas Parlamenta viceprezidentam, Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūta (MGIMO) goda doktoram.

Šī kunga (biedra?) uzruna sākas ar atgādinājumu, ka viņš arī ir projekta “Eiropas vēstures nams” viceprezidents. Man nu ir skaidrs: Tatjana Ždanoka mobilizējusi Martinesu, lai turpinātu ideoloģisko karu ar EP deputāti, lielisko Inesi Vaideri, kura tiecas panākt, lai ES dalībvalstīs skolēni vēstures mācībās uzzinātu par abu totalitāro ideoloģiju – nacisma un komunisma – īstenošanas vienādi drausmīgajām sekām.

Martiness savā uzrunā aicina atteikties no “aukstā kara” frazeoloģijas, jo “aukstais karš” sen jau beidzies. Viņu biedē “demokrātisko labējo” augošais iespaids Eiroparlamentā, jo “šis spēks” kalpojot mediju monopolu interesēm. Šie konservatīvie spēki “identificē Krieviju ar komunismu”, sūrojas Martiness. Tā esot īsta apsēstība, un visagresīvākie šajā eirodeputātu grupā esot Baltijas valstu pārstāvji: “Mums grūti oponēt viņu pastāvīgajai pretestībai.”

Martiness uzsver, ka pielīdzināt komunismu nacismam nedrīkstot, jo esot tūkstošiem komunistu, kas nekad neko sliktu nav darījuši, un viņš pazīstot komunistus, kas ziedojuši savu dzīvību cīņā par “brīvību, demokrātiju un sociālo progresu”. Martiness noklusē, ka šādi ideālisti bieži vien krita par upuri kārtējām “partijas tīrīšanām” un, galvenais, tiklīdz viņu cīņa vainagojās ar uzvaru, kārtējais komunistiskais režīms savā neiecietībā un nežēlībā bieži vien varēja sacen-sties ar nacismu, pat vēriena ziņā pārspēt to.

“Apsēstā” Baltija kaitina Martinesu. Pirms dažām dienām viņš teicis Lietuvas prezidentei: “Es saprotu, ka tas ir vieglāk – runāt par ienaidniekiem, par jūsu vēsturi un tamlīdzīgi. Daudz grūtāk pateikt – paskatīsimies, kā mēs varam palīdzēt, veicinot attiecības.”

Attiecības ar ko? Ar Krieviju, protams, liek saprast Martiness. Viss skaidrs – kam kalpo Martiness, kam kalpo Ždanoka.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. jaa, Martiness min ka esot tukstosiem komunistu, kas neko sliktui nav darijusi. Ar nacistiem esot citadi.

  Ari musu Ziedonis u.c. bij tadi launa nedaritaji. Bet atceramies, ka bija ari tukstosiem nacistu, kas ari neko sliktu nedarija – piemeram slavenie dirigenti. Karajans partija iestajas pat divreiz…

 2. Frank, komunisti bija, bet komunisms nekad nav bijis nodibināts un radīts. Tā ir tukša runa par komunismu. Ir, bija Krievijas impērijas diktatūra un daudzu valstu okupācija, pēc kara iekļausāna impērijas diktāta sastāvā.
  Komunismu lad Krievija un visi, kam nav slinkums, arī PSRS lād krievija un citi. Tātad, nav ne komunisma, ne PSRS, ir bijis Krievijas fašistiskais režīms un daļēji tas turpinās, tādēl “vaininieks’ sīvi aizstāvas, neatzīst okupāciju, jo saprot – tad prasīs atbildību un kompensāciju.

  Vai ievērojāt – par Ukrainu Krievija TV nosauca Ukrainas protestētājus par fašistiem. Vai variet aptvert, cik Krievijā krieviem ir no veselā saprāta, pus valsts demonstrantu apsaukt par fašitiem.
  Izskatā, kā to dara Ušakovs – 11 000 balsotāju par Okupācija pieminekļa nojaukšanau atzina par dzīvniekiem, kurus redzētu būros un viņš, Ušakovs pārdotu biļetes apskatei – laikam tā teica.

  • Protams, būtu jauki, ja varētu pieradīt, ka komunisma nebija, komunistu nebija, okupācijas nebija(varbūt bija), bet okupantu noteikti nebija. – Bija līķi, bet nebija slepkavu, bija iztrūkums, bet nebija zagļu ??? Bija simtiem tūkstošu emigrantu, bet represiju, ja neskaita slepkavības un izsūtīšanas, nebija. Par fašistiem grūti runāt – Latvija nav 1920 – 44-to gadu Itālija… Nesaspringsim aizstāvot krievus. Neviens viņiem neuzbrūk, bet mūs apsaukāt arī neļausim! Un savu vēsturi neaizmirsīsim. Cieti.

 3. Paldies, Gordona kungs – par kārtējo mūsu nedraugu atmaskojumu! Kā vienmēr – objektīvi, argumentēti un precīzi “desmitniekā”!
  Lai Lielais Likteņu Lēmējs Jums vēl ilgi palīdz un uztur spējas un sparu cīņā pret meliem, nelietību un ļaunumu, balstot mūs, latviešu tautu, cīņā par savu pastāvēšanu un brīvību!

 4. Paldies! Jā, tā ir! Spāņiem, protams, savs pilsoņkariņš atstājis pēdas – tās angažētos viedokļos atspoguļojas arī pēc 80 gadiem. Mums šie notikumi tikai mazliet svaigāki. Arī par pārdošanās gatavību piekrītu – gan Ždanoka, gan Martiness ir gatavi pārdoties tepat un uz vietas. Atšķirība ir cenā, ko piedāvā pircējs.

 5. Pat nacistu sākotnējo draugu un sabiedroto Polijas iekarošanā simbols bija nevis kāškrusts,bet gan sirpis un āmurs (Serp i molot-smertj i golod)! Arī terora apmērus abās valstīs ne tuvu nevar salīdzināt!

 6. Paldies F.Gordonam par nemitīgo Latvijas ienaidnieku atmaskošanu .

 7. Eroparlamentam būtu vairāk jāpievērš uzmanību propagandai un informatīvajam karam, ko pret Eiropas valstīm izvērš padomju izdzimteņi un vecā padomju propogandas kuce Taņka. Ir jādara viss iespējamais, lai pasaule uzzinātu, kādi civilizācijas mēsli bija nolādētie padomju “atbrīvotaji” un nacistu sabiedrotie II Pasaules kara sakumā.

 8. Paldies Tev Frank! Tu turpini mūžseno, Latvijas žīdu, lielisko tradīciju – Mīlēt LATVIJU. Paldies Tev – Frank Gordon.

 9. Pasaulē viss mainās ,t.s. totalitārismu fašisma un boļševisma izskatā tagad nomainījusi baņķieru diktatūra,Hitlera un Staļina iedibināto simbolu vietā tagad ir nauda.

  • Dārgais MoscowKremlīn, naudu cilvēce pazīst daudzus tūkstošus gadu un tā jau tūkstošiem gadu mēģinājusi iemainīt” Hitlera un Staļina totalitārismu fašisma un boļševisma izskatā” pret saviem pakalpojumiem. Bankās jau tūkstošiem gadu cilvēkus mērdē gāzes kamerās, banku seifos jau mūžīgi glabājas tikai mirušo kauli, katru otro klientu Bankas ierēdņi ierauj speciālos putekļKlientSūcējos un automātiski nogādā Magadānā, Vorkutā un Ziemeļu Dižkanāla celtnēs, jo Tev ir skaidras ziņas, ka Ādolfa Aloizoviča un Josifa Wissarionowiča gadu tūkstošu ilgo jūgu „tagad nomainījusi baņķieru diktatūra”. Apsveicu. Tālu tiksi, ja Milicija neapstādinās…

 10. Pielieciet blakus Martinesam Jāni Straumi. Nu brāļi garā!

Draugiem Facebook Twitter Google+