×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Eiroparlamenta plenārsēdēs visaktīvāk uzstājies Mirskis, vismazāk – Godmanis (3)

mirskis_aleksandrs

No Latvijas pārstāvjiem Eiropas Parlamentā (EP) plenārsēdēs visaktīvāk uzstājies Aleksandrs Mirskis (“Alternative”), kurš to darījis 1283 reizes, bet pasīvākais bijis deputāts Ivars Godmanis, kurš aizvadītā sasaukuma laikā EP plenārsēdēs uzstājies vien 11 reizes, liecina organizācijas “VoteWatch” apkopotā statistika.

Plenārsēdē var uzstāties, gan pārstāvot politisko grupu, gan mutiski vai rakstiski īsi skaidrojot savu balsojumu.

Krišjānis Kariņš (V) EP plenārsēdēs uzstājies 131 reizi, Inese Vaidere (V) – 110 reizes, Sandra Kalniete (V) – 90 reizes, Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) – 66 reizes, Tatjana Ždanoka (LKS) – 52 reizes, Alfrēds Rubiks (LSP) – 30 reizes, bet Kārlis Šadurskis (V) – 28 reizes. Šadurskis gan deputāta krēslā pavadījis ievērojami īsāku laika sprīdi nekā pārējie astoņi viņa kolēģi.

Godmanis, Mirskis, Rubiks un Šadurskis aizvadītā EP sasaukuma laikā nav izstrādājuši nevienu ziņojumu. Ziņotājs EP ir atbildīgais par Eiropas Savienības regulas, direktīvas vai EP rezolūcijas virzību uz normatīvo aktu pieņemšanu. Visvairāk ziņojumu sagatavojusi Vaidere – viņa bijusi atbildīga par trīs ziņojumiem, Kariņš un Ždanoka izstrādājuši pa diviem ziņojumiem, bet Kalniete un Zīle – pa vienam ziņojumam.

Par katru ziņojumu nepieciešams saņemt atzinumu no citām ar konkrēto tēmu saistītām komitejām. Mirskis, Šadurskis un Ždanoka, darbojoties EP deputāta amatā, nav izstrādājuši nevienu atzinumu. Tikmēr Godmanis izstrādājis sešus atzinumus, Kalniete un Kariņš – pa četriem, Vaidere – trīs, Zīle – divus, bet Rubiks – vienu atzinumu.

Aizvadītā EP sasaukuma laikā Vaidere parakstījusi visvairāk rezolūciju – tās skar aktuālas tēmas un iesniedz plenārsesijās. Vaidere līdz šim parakstījusi 53 rezolūcijas, Zīle – 38, Ždanoka – 10, Godmanis – 7, Kalniete – 5, bet Kariņš, Mirskis un Šadurskis nav parakstījuši nevienu rezolūciju.

Šadurskis arī nav parakstījis nevienu rakstisko deklarāciju. Tā jāparaksta vismaz desmit deputātiem no trīs politiskajām grupām, bet par to nenotiek EP balsošana. Ždanoka ir parakstījusi 3 šādas deklarācijas, Godmanis, Kariņš, Vaidere un Zīle – pa divām, bet Kalniete, Mirskis un Rubiks – pa vienai.

Visvairāk parlamentāro jautājumu Eiropas Komisijai (EK) uzdevis Mirskis – viņš aizvadītā EP sasaukuma laikā uzdevis 31 jautājumu. Kariņš EK uzdevis 24 jautājumus, Ždanoka – 23, Vaidere – 20, Rubiks – 14, Kalniete – 8, Šadurskis – 3, Zīle – 2, bet Godmanis uzdevis vienu jautājumu.

Savukārt visaktīvākais dažādu grozījumu iesniedzējs EP priekšlikumos bijis Kariņš. Viņš komitejās iesniedzis 239 grozījumu piedāvājumus, Vaidere – 82, Kalniete – 61, Zīle – 57, Rubiks – 34, Šadurskis – 32, Ždanoka – 27, Godmanis – 18, bet Mirskis – tikai 6 grozījumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tas,kas tai bildē- nezinu ko viņš darīja parlamentā, bet es gan zinu,ko es ar viņu darītu divatā. Super vecis!!!

  2. Par ko tam Godmanim maksā? Atsēdēt sēžamvietu? Tukša vieta. Tāpēc jau mums kāpj uz galvas, ka Eiroparlamenta latviešu deputāti klusē kā ūdeni mutē ieņēmuši. Ka tik pats un brūte tiek pie pie laba amata un labas algas.

  3. Nožēļojami, ka valdošo gļēvlatviešu pieņemto likumu dēļ komunisti, čekas aģenti, okupanti, kolonisti un viņu pēcteči, un citi Latvijai naidīgi radījumi var pārstāvēt Latviju EP.

Draugiem Facebook Twitter Google+