×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Eiroparlamenta vēlēšanas: divas partijas iztērējušas gandrīz visu aģitācijai atļauto summu

LETALETA

Līdz 15.maijam divas politiskās partijas ir sasniegušas 98% likumā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās pieļaujamo izdevumu apmēru limitētajiem aģitācijas līdzekļiem – visu veidu reklāmas izvietošanai, labdarības pasākumu finansēšanai un sponsorēšanai, informē KNAB.

Astoņas dienas līdz priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumam atsevišķām politiskajām partijām un to apvienībām palielinājies limitēto izdevumu apjoms. Seši politiskie spēki ir iztērējuši vismaz pusi no limitētajiem aģitācijas izdevumiem.

Konkrēto partiju nosaukumus KNAB nemin.

LETA vēsta, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pirms EP vēlēšanām – no 25.janvāra līdz 24.maijam – partija vai to apvienība priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 317 247 eiro.

KNAB ir apkopojis vairāk nekā 600 paziņojumus par noslēgtajiem līgumiem vai tajos veiktajām izmaiņām saistībā ar priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu televīzijā, radio, preses izdevumos, internetā, telpās un publiskajās vietās, pasta pakalpojumu izmantošanu, kā arī labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu.

Likums nosaka: ja priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā KNAB konstatē, ka partija vai to apvienība, kā arī ar tām nesaistīta persona ir veikusi aģitāciju par summu, kas pārsniedz tām noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, KNAB priekšnieks pieņem lēmumu par aizliegumu veikt turpmāko priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu.

Kopš 2009.gada, kad spēkā stājās minētā likuma norma, KNAB nav bijis nepieciešams izmantot ar likumu piešķirtās tiesības apturēt kādas politiskās partijas vai to apvienības maksas priekšvēlēšanu aģitāciju.

Vienlaikus birojs aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par iespējamajiem pārkāpumiem, tai skaitā par slēptās aģitācijas un administratīvo resursu izmantošanas gadījumiem saistībā ar partiju veiktajām vēlēšanu kampaņām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+