×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Eiroparlamentārieši aicina pārskatīt ES un Turcijas attiecības (1)

Foto: EPA/Scanpix/LETAFoto: EPA/Scanpix/LETA

Eiropa neaizver durvis Turcijai, taču notikumu attīstība pēdējā laikā vedina lūkoties pēc alternatīvām Turcijas dalībai Eiropas Savienībā (ES), trešdien debatēs ar ES paplašināšanās sarunu komisāru Johannesu Hānu norādījuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

Kā informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota, atklājot debates, EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni aicināja Turciju respektēt pamattiesības, vienu no Eiropas stūrakmeņiem. Viņš uzsvēra, ka “Eiropa nav islamofobisks kontinents, un tā neaizver durvis Turcijas cilvēkiem.”

Daudzi EP deputāti pauda satraukumu par neseno Turcijas referendumu, kurā tika atbalstīts priekšlikums paplašināt prezidenta pilnvaras, dēvējot to par negodīgu. Viņi uzskata, ka pienācis laiks pārskatīt ES – Turcijas attiecības un atšķirt tajās jaunu lappusi, informēja Znotiņa-Znota.

Vairāki EP deputāti arī apšaubīja Turcijas spēju jebkad kļūt par pilntiesīgu ES dalībvalsti, bet citi norādīja, ka pietiktu ar iestāšanās sarunu iesaldēšanu, dodot Turcijai iespēju mainīt uzņemto kursu.

Izvērsta muitas savienība, vairāk tirdzniecības, studentu apmaiņa un sadarbība drošības un migrācijas jautājumos bija dažas no EP deputātu piedāvātajām iespējām attiecību turpinājumam. Vairāki deputāti iestājās par atbalsta saglabāšanu demokrātiskajiem spēkiem Turcijā, norādot, ka miljoniem turku vēlas savu valsti redzēt kā daļu no ES.

EP Ārlietu komiteja 2.maijā sāks debates par ikgadējo Turcijas progresa rezolūciju. Rezolūcijas projektā par 2016.gadu ES aicināta “apturēt pievienošanās sarunas ar Turciju, ja grozījumi konstitūcijā tiek īstenoti negrozītā veidā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+