×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Eiroparlamentārieši sola atbalstīt Baltijas piena ražotājus

Foto: Zemnieku saeimaFoto: Zemnieku saeima

Baltijas valstu un Somijas lauksaimnieki trešdien Briselē iebilda pret nepietiekamo palīdzību grūtībās nonākušajai piena nozarei, pieprasot papildu atbalstu un pasniedzot ierēdņiem piena pudeles.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ir labvēlīgi noskaņoti par atbalsta palielināšanu piena ražotājiem, kuriem ir radušies zaudējumi Krievijas noteiktā embargo dēļ, trešdien pēc tikšanās ar EP deputātiem Briselē sacīja biedrības “Zemnieku saeima” (ZSA) priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

Viņa norādīja, ka Baltijas valstu un Somijas lauksaimnieki trešdien tikās ar vairākiem EP deputātiem, tostarp EP Lauksaimniecības komitejas vadītāju Česlavu Adamu Sekerski, lūdzot nākamā gada Kopējās Lauksaimniecības politikas (KLP) budžetā atvēlēt pietiekami daudz resursu krīzes situācijas risināšanai piensaimniecības sfērā. “Viņi ir atbalstoši. EP pirmo Eiropas Komisijas (EK) piedāvājumu noraidīja, bet viņi sola, ka centīsies panākt, lai budžets būtu lauksaimniecības sektoram labvēlīgs,” norādīja Dzelzkalēja.

ZSA priekšsēdētāja vietniece piebilda – tas, vai Latvijas lauksaimnieki saņems atbalstu, būs zināms 8.decembrī, kad EP abpusējās sarunās ar EK vienosies par nākamā gada budžetu.

Pēc viņas teiktā, ceturtdien, 4.decembrī Latvijas lauksaimnieki plāno tikties ar Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Filu Hoganu. “Tikšanās mums notiks COPA/COGECA kopā ar visām organizācijām, bet mēs – Baltijas valstis un Somija – protams, akcentēsim šo piena jautājumu,” norādīja Dzelzkalēja, piebilstot, ka ceturtdien plānots tikties arī ar EK viceprezidentu Jirki Katainenu, kas atbild par darbavietām, izaugsmi, investīcijām un konkurenci.

Viņa piebilda, ka Latvijai būtu nepieciešami 20 miljoni eiro, lai kompensētu Krievijas embargo izraisītos zaudējumus. “Mēs sarunās pieminējām, ka Latvijai, lai kompensētu Krievijas izraisītos zaudējumus, tie būtu 20 miljoni eiro. Attiecībā uz kopējo lielo budžetu, krīzes fonda līdzekļiem [Krievijas sankciju kompensēšanai ES], man šķiet, ir runa par 300 miljoniem eiro, kurus varētu izlietot dažādām krīzes situācijām. Ja 2015.gada budžetā šī budžeta līnija būs, tad mēs varam cerēt un prasīt no šī budžeta kaut kādu daļu arī piena krīzes zaudējumu segšanai,” sacīja Dzelzkalēja.

Jau vēstīts, ka Latvijas lauksaimnieki kopā ar pārējo Baltijas valstu un Somijas lauksaimniekiem šonedēļ akcijā Briselē EK prasīs palielināt atbalstu piena ražotājiem, kuriem ir radušies zaudējumi Krievijas noteiktā embargo dēļ. EK līdz šim Baltijas valstu piena ražotājiem, kas ir cietuši no Krievijas sankcijām, ir nolēmusi piešķirt 28 miljonus eiro, tostarp Latvijas piena ražotājiem – 7,7 miljonus eiro no šīs summas. Latvijas lauksaimnieki iepriekš pauda sašutumu par mazo atbalsta apmēru.

Tāpat vēstīts, ka Krievija ir noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības, ASV un citām valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+