×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Eiropas Ainavu balvai virza Daugavpils cietokšņa atjaunošanas projektu

Foto: Daugavpils cietoksnisFoto: Daugavpils cietoksnis

Eiropas Padomes izsludinātajai Eiropas Ainavu balvai no Latvijas tiek virzīts Daugavpils cietokšņa reģenerācijas projekts, aģentūra LETA uzzināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Projekta īstenošanas laikā nodrošināta cietokšņa saglabāšana un tajā ietilpstošo ēku restaurēšana. Cietokšņa teritorijā darbojas Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs, cietokšņa pārvalde, Latgales reģiona policijas pārvalde, kā arī ir izvietots Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs. Restaurēti ir arī vieni no cietokšņa četriem vārtiem – Nikolaja vārti, kas atzīti par 2014. gada labāko restaurāciju Latvijā, koka tilts, kas savienoja Nikolaja vārtus un 1.krasta luneti, kordegardi, kā arī pati kordegardes ēka.

Konkursa pieteikumā norādīts, ka arī turpmāk Daugavpils pašvaldība plāno īstenot vēsturisko objektu atjaunošanu.

Jau ziņots, ka Latvijas nacionālajai atlasei tika iesniegti astoņi pieteikumi – Valmieras apstādījumu inventarizācijas un attīstības projekts, Daugavpils cietokšņa reģenerācijas projekts, Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcija Jelgavā, kā arī projekts “Daudzfunkcionālie rekreācijas areāli Rēzeknē”. Tāpat nacionālajai atlasei pieteikts Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielas kvartālu degradētās teritorijas revitalizācijas projekts Rīgā, kā arī projekts, kas paredz Siguldas pilsdrupu rekonstrukciju un pielāgošanu tūrisma produktu attīstībai. Latgales reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs pieteicis projektu “Bella Dvina”, bet Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūna nacionālajai atlasei izvirzījusi projektu “Willage Heritage”.

Konkursa mērķis ir apbalvot iniciatīvas, kas kalpo kā piemērs ainavu kvalitātes saglabāšanai un uzlabošanai Eiropas ainavu konvencijas dalībvalstu teritorijās. Eiropas Ainavu balva ir diploms, kas apliecina vietējās vai reģionālās pašvaldības vai to apvienību darbības plānu vai pasākumu ieviešanu, lai nodrošinātu ilgtspējīgu ainavu aizsardzību, pārvaldību un/vai plānošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+