Ekonomika
Pasaulē

Eiropas akciju biržās kritums; eiro sasniedz deviņos gados zemāko līmeni 16

Foto: LETA

Akciju cena Eiropas lielākajās fondu biržās gadu iesākusi ar kritumu, bet eiro vērtība pret ASV dolāru sasniegusi deviņos gados zemāko līmeni saistībā ar situāciju Grieķijā un Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidenta Mario Dragi izteikumiem.

Londonas akciju biržas indekss “FTSE 100” pirmdien rīta tirdzniecības sesijā samazinājies par 0,12%, Frankfurtes “DAX 30” sarucis par 0,3%, bet Parīzes “CAC 40” – par 0,71%.

Tikmēr eiro vērtība pret dolāru uz brīdi samazinājusies līdz 1,1868 dolāriem, kas ir zemākais līmenis kopš 2006.gada marta.

Tirdzniecības sesijas turpinājumā eiro vērtība palielinājusies līdz 1,1950 dolāriem.

Francijas prezidents Fransuā Olands pirmdien aicināja Grieķiju ievērot savas saistības pret Eiropas Savienību (ES) laikā, kad aizvien pieaug bažas par valsts iespējamu izstāšanos no eirozonas.

Olanda komentāri izskan arī vienlaikus ar jaunu politisko krīzi Grieķijā, kurā 25.janvārī tiks rīkotas parlamenta ārkārtas vēlēšanās, kurās varētu uzvarēt kreiso ekstrēmistu partija “Syriza”.

Izdevums “Spiegel Online” nedēļas nogalē jau ziņoja, ka Vācijas valdība ir gatava akceptēt Grieķijas izstāšanos no eirozonas, ja Grieķijas nākamā valdība neturpinās ievērot taupības pasākumus.

Saistītie raksti

Izdevums vēstīja, ka gan Vācijas kanclere Angela Merkele, gan Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible tagad uzskata Grieķijas izstāšanos no eirozonas par pieciešamu un pat nenovēršamu notikumu attīstību, ja Grieķijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās šomēnes uzvarēs kreiso ekstrēmistu partijas “Syriza”, kas vēlas pārskatīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, kā arī atteikties no bargās taupības politikas.

Tikmēr Dragi Vācijas laikrakstā “Handelsblatt” publicētā intervijā norādījis, ka deflācijas risks, lai arī ierobežots, bet tomēr apdraud eirozonu, un ECB nepieciešams sagatavoties, lai ar to cīnītos.

LA.lv