×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Eiropas amatpersonas Rīgā paraksta protokolu cīņai pret ārvalstu teroristu kaujiniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Eiropas Padomes ģenerālsekretārs Tūrbjērns Jaglanns (centrā), Bosnijas un Hercegovinas ārlietu ministrs Igors Crndaks un valstu pārstāvji kopīgā fotogrāfijā pēc Eiropas Padomes Konvencijas par terorisma novēršanu papildprotokola parakstīšanas Ārlietu ministrijā Starptautiskās konferences laikā Rīgā.

Rīgā ceturtdien parakstīts Eiropas Padomes Konvencijas par terorisma novēršanu Papildprotokols par ārvalstu kaujiniekiem.

Protokolu parakstīja 17 Padomes dalībvalstu pārstāvji un Eiropas Savienība. Paredzēts, ka pārējās Padomes valstis papildprotokolu parakstīs tuvākajā laikā.

Dokuments paradzēts, lai harmonizētu dalībvalstu likumdošanu, lai nodrošinātu veiksmīgāku cīņu ar ārvalstu teroristu kaujinieku fenomenu.

Pirms dokumenta parakstīšanas Padomes ģenerālsekretārs Tūrbjērns Jaglanns (Thorbjørn Jagland) norādīja, ka pirmo reizi starptautisko tiesību vēsturē ir izveidots juridisks instruments, kurš paredz noteikt kriminālatbildību par sākotnējām darbībām, kuras draud izraisīt terora aktus. Papildu protokolā Padomes Konvencijai par terorisma novēršanu izklāstīts, kā, veicinot tiesiskumu un cilvēktiesības, var kopīgi vērsties pret ārvalstu teroristu kaujiniekiem. “Šis protokols ir būtisks posms, kas līdz šim ir pietrūcis,” sacīja Jaglanns.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikmēr uzsvēra, ka Eiropa ir pasaulē pirmais reģions, kurš izstrādājis reģionāla rakstura tiesību aktu, lai ieviestu ANO Drošības padomes rezolūciju par ārvalstu teroristu kaujiniekiem. “Sniedzot ieguldījumu Papildu protokola Eiropas Padomes Konvencijai par terorisma novēršanu izstrādē, kā arī organizējot Rīgā protokola parakstīšanas ceremoniju, Latvija ir apliecinājusi apņemšanos iesaistīties cīņā pret terorismu visā pasaulē,” teica ministrs.

Savukārt Eiropas Padomes Ministru komitejas priekšsēdētājs, Bosnijas un Hercegovinas ārlietu ministrs Igors Crnadaks apliecināja, ka jaunais Papildu protokols par ārvalstu teroristu kaujiniekiem ir vēl viens iedarbīgs līdzeklis, kas var atbalstīt dalībvalstis to centienos novērst ekstrēmismu un radikalizāciju, sevišķi jauniešu vidū.

Lai parakstītu protokolu un piedalītos augsta līmeņa konferencē, Latvijā uzturas eksperti un augsta līmeņa amatpersonas, tostarp ministri no 46 Eiropas Padomes dalībvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+