×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Eiropas ceļos

Foto - LETAFoto - LETA

Plānojot izbraukumu ar savu auto uz kādu Eiropas valsti, vispirms derētu rūpīgi iepazīties ar šo valstu ceļu satiksmes noteikumiem un citām prasībām, kas var būt atšķirīgas.

 

Latvijā ir viens no zemākajiem maksimālā atļautā ātruma ierobežojumiem uz lielceļiem. Tas nozīmē, ka citās valstīs varēsiet braukt ātrāk. Izņēmums ir vienīgi Malta, kur maksimālais atļautais braukšanas ātrums uz lielceļiem – 80 km/h.

Prasība par automašīnas gaismu lietošanu diennakts gaišajā periodā visu gadu ir obligāta ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs – Dānijā, Igaunijā, Islandē, Lietuvā, Norvēģijā, Polijā, Slovākijā, Slovēnijā, Zviedrijā. Ziemas riepu lietošana ir obligāta arī Austrijā, Čehijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā (atsevišķās pilsētās), Lietuvā, Rumānijā, Slovēnijā, Zviedrijā. Konkrēts periods nav noteikts Vācijā, Norvēģijā un Slovēnijā, kur ziemas riepu lietošana ir obligāta braukšanai bīstamos laika apstākļos.

Jāatceras, ka Čehijā, Ungārijā, Rumānijā un Slovākijā vadīt transportlīdzekli nav atļauts, ja lietots alkoholu saturošs dzēriens vai preparāts. Nepastāv pieļaujamās promiļu daudzuma normas – rādītāji drīkst būt tikai 0,0. Autovadītāja apturēšanas gadījumā policija vienmēr pārbauda, vai nav lietoti alkoholu saturošie dzērieni. Ja ir, tad paredzams bargs sods.

Ja nolemts ceļot ar velosipēdu, tad jāatceras, ka Francijā tam obligāti jābūt aprīkotam ar divām darba bremzēm un skaņas signālu. Šajā valstī velosipēdistam nepieciešama arī atstarojoša veste. Maltā, Norvēģijā, Portugālē un Slovākijā visa vecuma velosipēdistiem jāvalkā arī ķivere.

 

Konsultēja Eiropas Patērētāju informēšanas centrs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+