AFP/LETA

Eiropas čempionātā noskaidroti ceturtdaļfinālisti 0

Eiropas čempionātā basketbolā noskaidroti visi ceturtdaļfinālisti. Tajos tiksies Horvātja – Ukraina, Slovēnija – Francija, Lietuva – Itālija, Serbija – Spānija.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

F grupas pēdējā spēļu dienā no cerībām uz ceturtdaļfinālu un ceļazīmi uz pasaules čempionātu atvadījās Grieķijas izlase, kas otrajā pagarnājumā ar 88:92 zaudēja Horvātijai. Grieķi izmisīgi cīnījās par uzvaru, kura kopā ar itāļu panākumu atstātu cerības uz ceturtdaļfinālu. Tomēr veksmīgāki bija horvāti, ceturtdaļfinālā iegūstot nosacīti vieglāko pretinieku Ukrainu.

Pēc Grieķijas izlases zaudējuma Itālijas – Spānijas komandu spēlei vairs nebija būtiska nozīme. Par lielu prieku Lietuvas izlases treneriem un līdzjutējiem, Itālijas izlase pēdējā ceturtdaļā atspēlēja desmit punktu deficītu, pēdējā sekundē Aradori panāca pagarinājumu, kurā pārāki bija itālieši. Līdz ar to Lietuva spēlēs pret Itāliju, bet vēl vienā ceturtdaļfinālā līdzjutējus gaida divu basketbola “smagsvaru” Spānijas un Serbijas cīņa.

EIROPAS ČEMPIONĀTS BASKETBOLĀ

E grupa

Horvātija – Grieķija 92:88 (16:17, 36:34, 51:50, 70:70, 77:77). Bogdanovičs 22, Ukičs 14, Dreipers 13 – Burusis 21, Spanulis 18, Zisis, Kaimakoglu pa 14.

Itālija – Spānija 86:81 (24:12, 37:37, 45:56, 70:70). Džentile 25, Aradori 17, Belinelli 16 – M. Gasols 32+10AB, Rodrigezs 18.