×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
20. marts, 2017
Drukāt

Eiropas čempionātā rallijkrosā piedalīsies vēl divi latvieši

odins_auto

Latvijas sportisti Arnis Odiņš un Juris Spīķis šogad plāno piedalīties vairākos Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos “Super 1600” klasē, vēsta portāls “autocross.lv”.

Abi sportisti brauks ar brāļu Ivo un Uģa Traubergu komandas “TT Motorsport” sagatavotām “Renault Twingo” mašīnām, aizvadot vismaz trīs Eiropas čempionāta posmus. Pirms tam viņi plānojuši šogad braukt Ziemeļeiropas zonas (NEZ) seriālā, tomēr izlemts pievērsties līmeni augstākajām kontinenta meistarsacīkstēm.

“Ja godīgi, rudenī nebija domas par Eiropas čempionātu, ja nu vienīgi klusa cerība par Rīgas posmu,” izteicies Odiņš. “Kopš Ziemassvētkiem vairāk un vairāk sākām domāt, bet izšķirošais brīdis bija, kad Uģis 21.februāra vakarā pateica – rīt izņemiet un atsūtiet man starptautisko licenci.”

“Redzot viņu apņemšanos cīnīties, novirzīju viņus uz Eiropas čempionāta ideju praktisku iemeslu dēļ. Skaidrs, ka abu budžets nav bezizmēra, tāpat skaidrs, ka abiem vēl ir jāmācās. NEZ čempionāts vēl finansiāli ir lētāks, bet kopumā alternatīviem pasākumiem – kā “RallycrossChallenge”, kādas valsts nacionālajam čempionātam – budžeta atšķirība no Eiropas čempionāta nav tik liela, lai iztērētu laiku un naudu neobjektīvās cīņās,” izteicies Uģis Traubergs. “Piemēram, ja NEZ posmā startē kāds Eiropā braukušais, bet kādam no mums izdodas viņu pārspēt, rodas sajūta, ka viss ir skaisti. Taču tā var izrādīties neobjektīva sevis mānīšana. Ja reiz mācāmies, tad par to pašu naudu labāk uzreiz īstajā konkurencē. Arī publikai interesantāk. Turklāt viņu starts var iedrošināt citus braucējus.”

“Jāņa [Baumaņa] un Reiņa [Nitiša] cīņas “SuperCar” ir cita pasaule, cits kosmoss, par kuru vidusmēra Latvijas autosportists var tikai sapņot. Taču redzot, ka uz Eiropu dodas “savi čaļi”, tas var pamudināt arī citus,” piebildis kādreizējais autosportists.

Viena no “Renault Twingo” mašīnām jau pērn tika izmantota vairākos Eiropas čempionāta posmos, vienā no tiem otro vietu gūstot krievam Jegoram Saņinam, bet otra tiks uzbūvēta no jauna.

Spīķis ir 2014.gada Baltijas autokrosa čempions un pērnā gada Latvijas čempions “2000 Super” klasē, bet rallijkrosā viņa augstākais sasniegums ir 2015.gada NEZ rallijkrosa vicečempiona tituls “NEZ 2000” klasē.

Tikmēr Odiņš 2015.gadā sasniedza Latvijas un Baltijas autokrosa čempiona titulus VAZ klasē, bet pērn kļuva par valsts čempionu arī 1600 klasē. Odiņš rallijkrosā debitēja pērn, sīvā konkurencē sasniedzot ceturto vietu NEZ “Super 1600” klasē.

2013.gadā par Eiropas čempionu “Super 1600” klasē kļuva Nitišs, 2014.gadā tur trešo vietu ieguva Jānis Baumanis, bet 2015.gadā viņš kļuva par čempionu.
Savukārt pērn šajā klasē startēja Artis Baumanis, izcīnot piekto vietu. Līdz šim tika uzskatīts, ka viņš būs vienīgais Latvijas pārstāvis šajā klasē arī šogad.

Eiropas čempionāta etapi “Super 1600” klasē notiek paralēli pasaules čempionātam. Šogad šajā klasē plānoti seši posmi, septembra vidū sportistiem sacenšoties arī Biķernieku trasē Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+