×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Eiropas čempionāts basketbolā Latvijas ekonomikā ienesis vairāk nekā 15,3 miljonus eiro

LETALETA

Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps (no kreisās), LBS prezidents Valdis Voins un Ekonomistu apvienības 2010 prezidents Ojārs Kehris piedalās LBS rīkotajā "EuroBasket 2015" kopsavilkuma preses brīfingā.

Septembrī Latvijā notikušais Eiropas čempionāts basketbolā valsts ekonomikā ienesis 15 391 200 eiro, ceturtdien preses konferencē pavēstīja sacensību rīkotāji.
Turnīrs tādējādi tiešā veidā papildinājis valsts budžetu ar vairāk nekā 2,2 miljonu eiro lielu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ienākumu apjomu. Ņemot vērā, ka valsts Eiropas čempionāta rīkošanai dotēja 1,77 miljonus eiro, investētie līdzekļi ir atpelnīti ar uzviju.
Tāpat sacensību rīkotāji atklāja, ka publisko skatīšanos pie Brīvības pieminekļa, kur bija izvietoti divi lieli TV ekrāni, apmeklēja aptuveni 30 000 cilvēku, bet spēles arēnā noraudzījās kopumā ap 86 000 skatītāju, turklāt 55% no viņiem bijuši ārzemnieki.
Kā norādīja “Ekonomistu apvienības 2010” prezidents Ojārs Kehris, Eiropas čempionātam bijusi laba ietekme uz Latvijas ekonomiku, turklāt lielus naudas līdzekļus iztērējuši tieši ārvalstu viesi. No šiem 15 391 200 eiro ārzemnieki atveduši 10 172 600 eiro, aprēķināts tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktajā pētījumā.
“Vēlos pateikties visiem, kuri piedalījās šajā pasākumā. Viens no mūsu mērķiem bija arī popularizēt sportu un basketbolu. Pirms sacensību rīkošanas bažas, protams, pastāvēja, jo nezinājām, kā tas viss beigsies. Tomēr pirms turnīra mums bija sajūta, ka varam veiksmīgi noorganizēt Eiropas čempionātu, jo mūsu komandā bija profesionāļi,” izteicās Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins.
Kā zināms, Eiropas čempionātā četras rīkotājvalstis varēja pašas izvēlēties vienu pretinieci apakšgrupu turnīrā, un Latvija deva priekšroku Igaunijai. Kā atklāja LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, tas tika darīts ekonomisku nolūku dēļ, jo igauņiem bija lielāks potenciāls nekā, piemēram, Lietuvai.
Turnīra laikā bija arī īpašas fanu zonas lietuviešiem un igauņiem. Lietuvas fanu zonā Rīgā notikušā turnīra laikā kopumā bija ap 15 000 cilvēku, kamēr Igaunijas – 9700.
Rīgā notikušā turnīra izdevumi kopumā bija 3 664 040 eiro, kamēr rīkotāju ieņēmumi bija 4 331 000 eiro, tādējādi atpelnot sacensību organizēšanu. Savukārt par biļetēm kopējie ieņēmumi sasniedza 1 966 059 eiro.
Kā atklāja Voins, LBS valde daļu peļņas nolēmusi izmantot, lai iegādātos spēļu tehnisko protokolu nodrošināšanai nepieciešamo datortehniku sporta skolu komandām un atbalstītu vides objektu izveidi topošajā basketbola skvērā pie “Daugavas” sporta nama, piemēram, Valdemāra Baumaņa pieminekļa izveidi. Lielākā daļa no šīs naudas (aptuveni 500 000 eiro) tiks izmantota, lai izstrādātu Rīgai nepieciešamā basketbola treniņu un spēļu centra projektu, kas ar laiku Latvijas galvaspilsētā kļūs par šī sporta veida mājām.
Šajā treniņu un spēļu centrā varētu būt četri basketbola laukumi ar tribīnēm aptuveni 5000 skatītāju. Arī Rīgas dome ir izteikusi atbalstu šim projektam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+