×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. oktobris, 2012
Drukāt

Eiropas čempionāts Liepājā un Ventspilī

2013. gada Eiropas Rallija čempionāta sezonas otrais posms no 1. līdz 3. februārim norisināsies Latvijā. Sniegotajos Kurzemes ceļos trīs dienu laikā autosportistiem būs jāveic ātrumposmi ar kopējo garumu 240 km.

Rallijs Liepāja–Ventspils būs ne vien Eiropas Rallija čempionāta posms, bet vienlaikus ar to pašmāju sportisti aizvadīs arī Latvijas Rallija čempionāta divus posmus – pirmajās divās dienās vienu, bet trešajā jau nākamo.

Ar nākamo gadu Eiropas Rallija čempionāts (ERČ) piedzīvos būtiskas izmaiņas. Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) lēmusi, ka čempionāta rīkošana uz nākamajiem 10 gadiem uzticēta “Eurosport Events”, kas iepriekš izveidojis “Intercontinental Rally Challenge” (IRC) – otro spēcīgāko rallija čempionātu pasaulē. Turpmāk šie divi čempionāti (ERČ un IRC) tiks apvienoti, par pamatu ņemot tieši IRC formātu. Šis čempionāts, kas norisināsies visā Eiropā, ietvers rallijus ar dažādiem ceļa segumiem un tiks pārraidīts “Eurosport” kanālā 59 pasaules valstīs. Plānots, ka ERČ pirmais posms no 3. līdz 5. janvārim norisināsies Austrijā, kam sekos ziemas rallijs Kurzemes reģionā.

“Biedrība “RA Motosport” jau kopš 2009. gada mērķtiecīgi strādājusi, lai Latvijā sarīkotu starptautiska mēroga rallija sacensības. Līdzjutējiem Baltijā šī būs lieliska iespēja vērot augsta līmeņa sacensības tik tuvu mājām,” stāsta sacensību organizators Raimonds Strokšs. “Neatsverams ir Latvijas Republikas, Liepājas domes un Ventspils domes ieguldījums, bez kuru atbalsta šo pasākumu sarīkot būtu neiespējami.”

Rallija Liepāja–Ventspils svinīgais starts un pirmie ātrumposmi tiks aizvadīti 1. februārī Liepājas apkārtnē. Otrās dienas laikā rallijs pamazām virzīsies ziemeļu virzienā. Savukārt noslēdzošā rallija diena tiks aizvadīta Ventspils apkārtnē, kur norisināsies arī apbalvošanas ceremonija.

“Liepājai jau ir pieredze Latvijas, bijušās PSRS un Eiropas mēroga sacensību rīkošanā, tādēļ esmu gandarīts, ka arī nākamgad savā pilsētā varēsim uzņemt Eiropas Rallija čempionāta posmu, kas atvedīs uz Liepāju daudzus pasaules līmeņa sportistus un sporta līdzjutējus,” tā plānoto pasākuma norisi Liepājā komentē mērs Uldis Sesks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+