Sports
Citi sporta veidi

Eiropas čempionāts Majoros sākas ar Latvijas komandu zaudējumiem 0

foto – cev.lu

Jūrmalas pludmales centrā Majoros notiekošais Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotais Eiropas čempionāta finālturnīrs pludmales volejbolā trešdien sākās ar pašmāju pāra Aleksandra Soloveja un Toma Šmēdiņa cienījamu zaudējumu pagājušā gada olimpisko spēļu medaļniekiem.

Ar 27.numuru izliktais Latvijas pāris F apakšgrupas mačā ar 0-2 (16:21, 17:21) piekāpās Nīderlandes sportistiem Aleksandram Broiveram un Robertam Mēuvsenam, kuri izlikti ar sesto numuru. Nīderlandieši ir pagājušā gada olimpisko spēļu bronzas medaļnieki un 2013.gada pasaules čempioni.

Latvijas duets maču iesāka cerīgi, turoties līdzi titulētajiem pretiniekiem un pat izvirzoties minimālā vadībā. Tomēr pirmā seta vidū iniciatīva pārgāja Nīderlandes dueta pusē, kas ieguva vairāku punktu pārsvaru un pirmo setu noslēdza ar 21:16.
Arī otrā seta sākums bija līdzīgs pirmajā setā redzētajam, jo Solovejs/T.Šmēdiņš izrādīja ļoti cienījamu pretestību, turklāt tā vidū mājinieki ieguva pat divu punktu pārsvaru (10:8). Tomēr nīderlandieši atspēlējās un atkal pārņēma iniciatīvu, triumfējot otrajā setā ar 21:17 un uzvarot arī visā mačā.

Vēlāk trešdien Solovejs/T.Šmēdiņš tiksies ar beļģiem Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuriem ir 11.numurs. Beļģijas sportisti savā pirmajā mačā ar 2-1 (19:21, 21:13, 15:11) pieveica ar 22.numuru izliktos austriešus Robinu Zeidlu un Tobiasu Vinteru.

Kā nākamo maču uz centrālā laukuma aizvadīja ar 26.numuru izliktie Rihards Finsters un Edgars Točs, kuri G apakšgrupas pirmajā cīņā pārliecinoši ar 0-2 (10:21, 18:21) piekāpās 2013.gada Eiropas čempioniem Pavlo Erreram un Adrianam Gaviram no Spānijas. Spāņi turnīrā izlikti ar septīto numuru.

Lai arī mača sākums bija gana līdzvērtīgs, iniciatīva ātri vien pārgāja spāņu pusē, kuri pirmo setu uzvarēja ar 21:10. Otrais sets bija līdzvērtīgāks, turklāt tā sākumā vadībā atradās latvieši. Lai gan vadību pārņēma Spānijas pludmales volejbolisti, Finsters/Točs līdz pat seta beigām saglabāja intrigu, noslēgumā ciešot zaudējumu ar 18:21.
Pēcāk trešdien Finsters/Točs spēlēs ar čempionāta desmito numuru Annešu Berncenu Molu un Sannliju Sērumu no Norvēģijas.

Latvijas sieviešu pludmales volejbola pāris Ance Olte un Inese Jursone trešdien ar zaudējumu sāka Majoros notiekošo Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkoto Eiropas čempionāta finālturnīru.
Pirmajā F apakšgrupas spēlē ar 27.numuru izliktās Olte/Jursone ar 0-2 (14:21, 19:21) piekāpās ar sesto numuru izliktajām vācietēm Izabellai Šnaiderei un Viktorijai Bīnikai.
Jursone ar Ingunu Minusu 2009.gadā pludmales volejbolā kļuva par Eiropas čempionēm.
Savu nākamo maču Eiropas čempionātā Olte/Jursone aizvadīs ceturtdien, kad tiksies ar 11.numuru Valentīnu Davidovu un Jevgēņiju Ščipakovu no Ukrainas, kā arī krievietēm Aleksandru Moisejevu un Jekaterinu Sircevu, kuras izliktas ar 22.numuru.

Uzreiz pēc šī mača E apakšgrupā pārliecinošu zaudējumu pirmajā spēlē cieta arī 28.numuru izliktās Agnese Caica un Ilze Liepiņlauska, kuras ar 0-2 (15:21, 15:21) piekāpās čempionāta piektajam numuram Kristīnai Kolocovai un Mihalai Kvapilovai no Čehijas.

Saistītie raksti

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts ceturtdien, bet ar piektdienu sāksies izslēgšanas kārtas.
Pamatsacensībās kā vīru, tā dāmu konkurencē, pa 32 duetiem sadalīti astoņās grupās. Katras grupas labākais duets uzreiz iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, kamēr otro un trešo vietu ieguvēji piedalīsies pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies.

Biļetes uz sacensībām var iegādāties vietnē “bezrindas.lv”. Pirmās spēles trešdien un ceturtdien skatītāji varēs apmeklēt bez maksas, piektdien biļetes maksās 10 eiro, sestdien 15 eiro, bet svētdien galvenās cīņas par tituliem būs iespējams apmeklēt par 20 eiro.

LA.lv