×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. decembris, 2012
Drukāt

Eiropas cilvēka Latvijā titulu šogad ieguvis Aigars Apinis

Foto-LETAFoto-LETA

Sabiedriskajā balsojumā par 2012.gada Eiropas cilvēku Latvijā kļuvis trīskārtējais paraolimpisko spēļu čempions, pasaules rekordists Aigars Apinis (attēlā), aģentūru LETA informēja biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” (EKL) prezidents Andris Gobiņš. Balsojuma “TOP3” ir iekļuvuši arī Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (V) un izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

 

Apinis pauda prieku par ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) rīkotāju vārdā pasniegto balvu, kas apliecina titula iegūšanu. 2012.gada Eiropas cilvēks Latvijā uzsvēra, ka sportā viss ir jāizcīna pašam un, ja cilvēks mīl un dara darbu, kas patīk un padodas, tad tauta māk to novērtēt.

“2012.gads daudzu atmiņā pamatā paliks kā olimpiskais gads, kad mūsu sportisti triumfēja Londonas olimpiskajās spēlēs. Tieši paraolimpiešu cīņa par labākiem sasniegumiem ir daudz, daudz smagāka. Tā ir cīņa ar sevi, tā ir cīņa sev pierādīt, ka neatkarīgi no visiem apstākļiem un grūtībām ir iespējams uzvarēt. Aigars Apinis mums to pierādīja Londonā, liekot uzvīties Latvijas karogam olimpiskajā stadionā, un to viņš mums pierāda arī šodien,” par Rinkēviča viedokli aģentūru LETA informēja EKL.

Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Gundars Strautmanis atzīmē: “Latvijas personības un jo īpaši sportisti un kultūras cilvēki ir tie, kas mūsu valsts vārdam šogad piešķīruši skaļu skanējumu. Ar savu veikumu šie latvieši ne tikai Eiropas, bet pat visas pasaules mērogā popularizē Latviju, tostarp arī sekmējot tās produktu iekļūšanu aizvien jaunos eksporta tirgos.”

Strautmanis savā uzrunā norādīja, ka viņu pārņem apbrīna, cik optimistiski noskaņots izskatās titula ieguvējs.

Balsotāji cita starpā rakstījuši: “Apinis sevī iemieso eiropeiskās vērtības, pilsonisku stāju un līdzdalību, tā, piemēram, darbojoties kā Eiropas Labās gribas vēstnieks, piedaloties biedrības “Apeirons” vadībā, organizējot sporta attīstību Latvijā.”

Balsojumā par Eiropas cilvēku Latvijā augstas pozīcijas tikušas arī Latvijas vēstniecei Eiropas Savienībā Ilzei Juhansonei, Jaunā Rīgas teātra galvenajam režisoram Alvim Hermanim un infografiku rīka “infogr.am” veidotājiem Uldim Leitertam un Raimondam Kažem.

Gods atrasties populārāko titula kandidātu vidū ticis arī Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes loceklim un Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdim Aldim Austeram, divkārtējam olimpiskajam čempionam – arī šogad Londonā – Mārim Štrombergam un Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāram Nilam Muižniekam.

“Eiropas Kustības Latvijā” prezidents Andris Gobiņš atzīst: “Prieks, ka arī šogad saņēmām ļoti daudz balsojumu, kuros tika izvirzīti ļoti dažādu jomu pārstāvji, – no tiem katrs savā jomā vai veidā būtu pelnījis šo atzinību. Taču īpašs prieks par šā gada titula ieguvēju, kas izceļas ar tām vērtībām, kas Latvijai un pārējai Eiropai tik ļoti vajadzīgas, – profesionālisms, gribasspēks, vienlīdzība, brīvprātīgais darbs, citu iedrošināšana un iedvesmošana.”

Balsojums par kandidātiem norisinājās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un “Europe Direct” Rīgā informācijas centra atbalstu.

EKL rīkotais balsojums notika jau 15.gadu pēc kārtas. Iepriekš šo titulu izcīnījis mūziķis Renārs Kaupers, eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Eiropas Savienības attīstības komisārs Andris Piebalgs, sportists Māris Verpakovskis, žurnāliste Ina Strazdiņa un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+