×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Eiropas cilvēka Latvijā titulu šogad ieguvis Dombrovskis (6)

Foto: LETAFoto: LETA

piedalās 2013.gada Eiropas cilvēks Latvijā noslēguma ceremonijā.

Titulu “Gada Eiropas cilvēks Latvijā” šogad ieguvis nu jau demisionējušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Balvas pasniegšanas svinīgajā ceremonijā Dombrovskis apliecināja pateicību atbalstītājiem, ļaujot otro reizi kļūt par Eiropas cilvēku Latvijā.

Viņš sacīja, ka 2014.gads nozīmības ziņā būs tāds, kā 2004.gads, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES). “Eiro ieviešana ir zināms vadmotīvs manam trīs valdību darbam un krīzes pārvarēšanas posmam. Ne eirozona, ne ES nav glābiņš, ja mēs neīstenojam sapratīgu politiku. Pats svarīgākais nepazaudēt pozitīvo dinamiku. Ar eiro ieviešanu noslēdzās krīzes pārvarēšanas posms un noslēdzās arī zināms posms manā darbā,” sacīja Dombrovskis.

Eiropas cilvēka Latvijā kandidātu saraksta augšgalā šogad bija arī Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits un Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V). Nominanti bija arī finanšu ministrs Andris Vilks (V), kora “Latvija” mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais un citi.

Noslēguma ceremonijā Latvijas Bankas telpās ar uzrunām uzstājās Eiropas kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš, Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners, kultūras ministre Dace Melbārde un politoloģe Vita Matīsa.

Izvērtējot Levita devumu šī gada laikā, balsotāji ir uzsvēruši viņa nopelnus, izstrādājot Satversmes preambulas projektu un veicinot patriotisku, vienlaikus eiropeisku domāšanu, informēja biedrība “Eiropas Kustība Latvijā” (EKL), kas organizē šo pasākumu. Turpretim Vaidere saņēmusi daudz atzinīgu vārdu par savām aktivitātēm EP, popularizējot Latviju un nevairoties no politiski neērtām sarunu tēmām. Tikmēr Dombrovskis ieguvis balsotāju cieņu kā politiķis, ar kuru lepoties gan Latvijas, gan Eiropas līmenī, un kuram piemīt augsta atbildības sajūta un morālā stāja krīzes situācijās.

“Gada Eiropas cilvēka Latvijā” tituls ik gadu tiek piešķirts cilvēkam, kas ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā. Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē EKL.

Šogad sabiedrības aptauja tiek realizēta sadarbībā ar Latvijas Banku, Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroju Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Sabiedrisko mediju vienoto ziņu portālu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ja es būtu masons kurš ir iznīcinājis Latvijas valsts valūtu, man arī piešķirtu “gada cilvēka” statusu.

  2. Paši sevi izvirza un paši balso? Kur tad ir tā sabiedrība?

  3. Dombrovskis,Vilks un…kur tad Vinķele?

  4. Galvenais ir nepazaudēt pozitīvo dinamiku un, kā teica Dzintars Zaķis,turpināt iesākto! Vēl latvieši ir Latvijā!

  5. Priecājos, ka ir atzinīgi novērtēts premjerministra ieguldītais darbs un rīcība atbildīgos brīžos. Lai veicas arī turpmāk.

  6. Godam pelnīts!

Draugiem Facebook Twitter Google+