Foto-LETA/AFP

Eiropas Cilvēktiesību tiesa atbalsta nikabu aizliegumu Beļģijā 2

Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien lēmusi par labu Beļģijai lietā par aizliegumu valkāt nikabu publiskās vietās.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164
Lasīt citas ziņas

Tiesa secināja, ka aizlieguma mērķis ir garantēt sociālo saliedētību, “pārējo tiesību un brīvību aizsardzību” un, ka tas ir “nepieciešams demokrātiskā sabiedrībā”.

Beļģija 2011.gada jūnijā aizliedza publiskās vietās valkāt tradicionālo musulmaņu sieviešu apģērbu nikabu, kas aizsedz seju, atstājot neaizklātas tikai acis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Likums aizliedz parādīties publiskās vietās ar pilnībā vai daļēji aizsegtu vai nomaskētu seju veidā, kas traucē identificēt cilvēku. Likuma pārkāpējiem draud līdz septiņām dienām ilgs cietumsods.

Pirmā Eiropas valsts, kas aizliedza nikabus, bija Francija, kas to izdarīja 2011.gada aprīlī.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa 2014.gadā izskatīja arī prasību pret Franciju par šo aizliegumu un arī noraidīja apgalvojumus, ka aizliegums ierobežo ticības brīvību un cilvēktiesības.

Prasību pret Beļģiju iesniedza divas musulmanietes. Sievietes, no kurām viena ir Beļģijas pilsone, bet otra no Marokas, apgalvoja, ka aizliegums ir diskriminējošs un pārkāpj viņu tiesības.

Viens no sievietēm apgalvoja, ka aizlieguma dēļ neiziet no mājas, bet otra sacīja, ka kādu laiku turpinājusi valkāt nikabu, bet pārstājusi sabiedrības spiediena dēļ un baidoties no soda piemērošanas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.