×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Eiropas futbola čempionāta finālturnīra laikā aizturēti arī pieci Latvijas valstspiederīgie

Kopš pašlaik Polijā un Ukrainā notiekošā Eiropas futbola čempionāta finālturnīra sākuma Polijas policija par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem aizturējusi arī piecus Latvijas valstspiederīgos, pavēstījušas amatpersonas.

Polijas iekšlietu ministrs Jaceks Cihovskis otrdien preses konferencē paziņoja, ka policija kopumā aizturējusi 515 cilvēkus, no kuriem 153 ir ārzemnieki.

Aizturēto personu vidū ir 92 Krievijas, 16 Horvātijas, 15 Īrijas, 11 Baltkrievijas, pieci Latvijas, trīs Rumānijas, pa diviem Serbijas, Spānijas un Vācijas, kā arī pa vienam Austrālijas, Indijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Portugāles un Ungārijas valstspiederīgajiem.

Cihovskis gan nepieminēja, cik daudz no aizturētajām personām paturētas apcietinājumā un pret cik cilvēkiem izvirzītas apsūdzības.

Kā ziņots, līdz šim lielākās nekārtības Eiropas čempionātā notika pagājušās nedēļas otrdienā, kad pirms spēles starp Polijas un Krievijas izlasēm Varšavas ielās izcēlās masveida kautiņi. Pirms un pēc spēles policija aizturēja 184 personas, bet aptuveni 25 cilvēki nokļuva slimnīcā.

No aizturētajiem absolūtais vairums bija Polijas pilsoņi – vairāk nekā 150. Tāpat tika aizturēti vairāk nekā 20 Krievijas izlases atbalstītāji, kā arī Spānijas, Ungārijas un Alžīrijas pilsoņi.

Tiesa Varšavā vairākiem aizturētajiem futbola faniem piesprieda 3-12 mēnešus ilgus nosacītus cietumsodus vai 500 Polijas zlotu (81 lata) naudas sodus, bet vairāki Krievijas līdzjutēji izpelnījās arī reālu brīvības atņemšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+