×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
7. novembris, 2017
Drukāt

Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis – Cēsis (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Strūklakas Rožu laukumā Cēsīs.

Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu jeb EDEN (“European Destinations of Excellence”) šā gada nacionālajā konkursā “Kultūras tūrisms 2017” par uzvarētāju atzīts pašvaldības aģentūras “Cēsu kultūras un tūrisma centrs” pieteikums “Cēsis – kur senatne satiekas ar nākotni”,informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Konkursa rezultāti tika paziņoti otrdien LIAA rīkotajā starptautiskajā konferencē “Kā būt saistošam kultūras galamērķim” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā.

Par četriem veiksmīgākajiem konkursa dalībniekiem jeb uzvarētāja sekotājiem atzīti Turaidas muzejrezervāts ar pieteikumu “Turaidas vēsturiskais centrs”, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra ar pieteikumu “Daugavpils pilsēta”, Limbažu novada pašvaldība ar pieteikumu “Hanzas pilsēta Limbaži” un Tukuma tūrisma informācijas centrs ar pieteikumu “Tukums – pērle Kurzemes vainagā”.

Konkursa vērtēšanas komisijas vadītāja, LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava norāda, ka žūrijas darba procesā bija aizrautīgas diskusijas, kurās minēti dažādi argumenti par labu vienam vai otram galamērķim, tomēr panākta vienošanās, ka šā gada uzvarētājs būs “Cēsis – kur senatne satiekas ar nākotni”.

“Par Cēsu kultūras tūrisma galveno centru ir kļuvusi koncertzāle, līdzās tai turpina attīstīties Cēsu pils komplekss un katru gadu nemainīgi augstā kvalitātē notiek Cēsu mākslas festivāls. Šajā konkursā ne mazāka nozīme ir arī tam, kā galamērķis kopumā veido tūrisma attīstību. Un šeit mēs redzam, ka atdzimst Cēsu vecpilsēta, kurā no jauna durvis ver amatnieku darbnīcas un nelielas tirgotavas, vecā sanatorija ir pārtapusi mūsdienīgā viesnīcā, un iepriekš pamestas, nevienam nevajadzīgas ēkas pārtop vietās, kurās notiek spilgti kultūras notikumi,” uzsver Šīrava.

Konkurss “Kultūras tūrisms 2017” izsludināts šā gada jūnijā, un tas ieguva lielu atsaucību – vērtēšanas komisija saņēma vairāk nekā 20 pieteikumu. Uz konkursa otro kārtu tika izvirzīti seši konkursa dalībnieki, ar kuriem vērtēšanas komisija iepazinās klātienē.

Šā gada konkursa mērķis bija veicināt kultūras tūrisma piedāvājumu, kura pamatā ir materiālās kultūras vērtības – kultūrvēsturiskais mantojums vai mūsdienu kultūras bagātība, piemēram, vēstures vai arheoloģijas pieminekļi, rūpnieciskie objekti, muzeji, teātri, galerijas, mūsdienu arhitektūras būves u. c.

Tūrisma galamērķu piedāvājums tika vērtēts pēc kritērijiem, kas atbilst Latvijas tūrisma attīstības pamatnostādnēm. Tāpat ņemta vērā piedāvājuma kvalitāte, galamērķa ilgtspēja, individualizācija, pievienotā vērtība, tūristu iesaiste galamērķī un iespēja tūristiem apgūt tur jaunu pieredzi.

Konkursa uzvarētājam un četriem tā sekotājiem tiks nodrošināta publicitāte Latvijā, kā arī tiks organizētas Lietuvas un Igaunijas mediju vizītes uz uzvarējušo tūrisma galamērķi. Uzvarētājs savās mārketinga aktivitātēs būs tiesīgs izmantot Eiropas Komisijas izstrādāto EDEN logo. Uzvarētājam un viņa sekotājiem būs iespēja arī piedalīties EDEN sadarbības tīkla aktivitātēs Latvijā un citur Eiropā, kā arī apmeklēt Eiropas Komisijas rīkotos pasākumus EDEN sadarbības tīkla dalībniekiem.

Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu jeb EDEN projektu nodibinājusi un kopš 2006.gada īsteno Eiropas Komisija (EK). Projekta pamatā ir centieni sekmēt ilgtspējīga tūrisma attīstību, pievērst uzmanību Eiropas tūrisma galamērķu vērtībām, to daudzveidībai un kopīgajām iezīmēm. Latvija EDEN konkursā piedalās kopš 2007.gada.

EDEN sadarbības tīklā pašlaik ir apvienojušies vairāk nekā 350 tūrisma galamērķu no 27 valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. ff saka-Tā vien šķiets, ka šeit salasījušies ar dzīvi neapmierinātie un neko neredzējušie. Nu nevajag tik dikti. Cēsīs tiešām ir totāla bēduleja.

 2. Tā vien šķiets, ka šeit salasījušies ar dzīvi neapmierinātie un neko neredzējušie! Pat nav svarīgi, kas būtu uzvarējis, visi būtu slikti, vai tas būtu Tukums, Daugavpils vai Limbaži.

 3. Kas cits sunim asti cels, ja ne pats. Pēc virsraksta spriežot var padomāt, ka bezmaz Parīzē izlemts, ka nu Cēsis…

 4. sociāli atstumtais Atbildēt

  LA.LV IR ĻOTI modri cenzori , nav vēl komentārs uzrakstīts kad tas jau tiek nodzēsts !
  Bet rakstelis ir nožēlojams melu un pielīšanas, pagaidām valdošajai kliķei piemērs ! Nekas ,, neatdzimst,, , tikai stieg vēl dziļāk bezjēdzības purvā . Tagad rekonstruē Rīgas ielu , bet īpašnieki atkal jautājuma priekšā – nav paredzēta lietus ūdeņu kanalizācija ; kad īpašnieks grib remontēt savu jumtu , tad projektā pirmais – kur ir lietus ūdeņu kanalizācija? baigie laureāti …
  Tai LIAA UN Šīravai ir visai aprobežota izpratne par valsti un dzīvi , kas nav savienojams ar posteni , jo tās saprašanas tā pamazāk !

 5. reklaamraksts par ko samaksaa no es fondiem
  sesis ir nekuriene. daiit tur nav ko , tualetes nav, ar beerniem tur vispaar nevar breukt, jo pat pacuraat kafenee bez maksas nelauj . atyeja. autors – peerkams,

Draugiem Facebook Twitter Google+