×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Eiropas jaunatnes olimpiādes ceturtā diena: mūsējie distanču un kalnu slēpošanā

DSC_0620

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes ceturtajā sacensību dienā uz starta šodien stājās distanču slēpotāji un kalna slēpotāji, kuri aizvadīja slaloma sacensības. Sarežģītajā trasē līdz finišam netika vairums dalībnieku, taču divi no četriem Latvijas jaunajiem kalnu slēpotājiem trasi pieveica. Vēl šovakar 20:30 pec Latvijas laika notiks apbalvošanas ceremonija, kurā uz otra augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāps daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš vakar izcīnīja sudraba godalgu.

Ceturtā sacensību diena ziemas Olimpiādē iesākās ar distanču slēpošanas sacensībām un ceļu uz Lihtenšteinu, kur risinājās sprinta sacensības meitenēm un zēniem. Distanču slēpošanas stadions ir izvietots kalnos un līdz ar to, Latvijas sportistiem tas radīja papildus problēmas. Par spīti tam, visi seši Latvijas jaunie distanču slēpotāji tās spēja pārvarēt un nostartēja savu spēju robežās. Meitenēm labāko rezultātu sasniedza Marija Mičule – 64.vieta, Karīna Pētersone – 66.vieta, bet Līna Nagle – 69.pozīcija.

Zēniem sprinta distancē vislabāk veicās Ralfam Eidukam, kurš apli veica 67.vietā. Dzintars Daļeckis finišēja 78.pozīcijā, bet Ojārs Vanags ierindojās pirmspēdējā, 79.vietā.

Tikmēr pamatīgu pārbaudījumu šodien nācās piedzīvot kalnu slēpotājiem. Slaloma trase bija izveidota ļoti sarežģīta, par ko liecina fakts, ka vairāk nekā puse dalībnieku finiša līniju nesasniedza. Pirmajā braucienā diemžēl nācās izstāties arī diviem Latvijas pārstāvjiem – Žakam Gedram un Dāvim Zvejniekam. Savukārt Klāvs Rubenis un Elvis Opmanis sacensības turpināja un veicot veiksmīgus arī otros braucienus, finišā ierindojās attiecīgi 26. un 32.vietā.

Līdz ar to Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir gandrīz jau noslēgusies, jo ir atlikusi vairs tikai viena sacnsību diena, savukārt jau rītvakar notiks Olimpiādes noslēguma ceremonija. Kurš nesīs Latvijas karogu noslēguma ceremonijā, delegācijas vadītājs Juris Titovs nosauks rīt.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir visciešākajā mērā saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

12. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiek no 25. – 30.janvārim Austrijas pilsētā Vorarlbergā un blakus esošajā valstī Lihtenšteinā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 24 jaunie sportisti, kas startēs 5 sporta veidos no 8 sacensību programmā paredzētajiem.

Video dienasgrāmatas un fotogrāfijas no Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+