×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādē no Latvijas startēs 24 sportisti (1)

EYOF 2015

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde notiek katru otro gadu un šoreiz labākos jaunos ziemas sporta veidu pārstāvjus no visas Eiropas uzņems Austrijas pilsēta Vorarlberga un blakus esošā valsts Lihtenšteina. Šī būs pirmā reize Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes vēsturē, ka sacensības organizē divas valstis. Latvija, šajā jauniešu ziemas sporta festivālā, būs pārstāvēta ar 24 sportistiem, kuri piedalīsies piecos no astoņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem, vēsta Latvijas Olimpiskās komitejas preses dienests. 

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde līdzinās Olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota Olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī Olimpisko spēļu tradīcijas.

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved Olimpiskajā saimē un viņiem ir iespēja sajust Olimpisko gaisotni”,  tā pirms došanās ceļā atzīst Latvijas jaunatnes Olimpiskās delegācijas vadītājs Juris Titovs. “Konkurence Olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem, jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī viņi pārstāv visu Latviju”.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis akcentē, ka jauniešiem ir svarīgi sajust šo burvīgo gaisotni, kas valda Olimpiskajos pasākumos un viņš cer, ka tas palīdzēs jaunajiem talantiem izvēlēties pareizo ceļu turpmākajā dzīvē. „Vēlos, lai jaunie sportisti un talanti ziemas Olimpiādē Vorarlbergā un Lihtenšteinā pierāda sevi, dara visu iespējamo pēc labākās gribas, sasniedz savus labākos rezultātus un mājās atgriežas apmierināti un iedvesmoti turpmākiem darbiem.”

Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startēs biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, snovbordā un daiļslidošanā. Iepriekšējās divās ziemas Olimpiādēs Latvija bija pārstāvēta arī ar U-17 hokeja valstsvienību, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Latvijas delegācijas sastāvā ir iekļauti 24 sportisti. Daiļslidošanā startēs divi sportisti, distanču slēpošana būs pārstāvēta ar sešiem slēpotājiem, biatlonā uz starta stāsies arī seši sportisti, kalnu slēpošanā meistarību pārbaudīs astoņi jaunie atlēti, bet snovborda sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar diviem snovbordistiem.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir visciešākajā mērā saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

12. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiek no 25. – 30.janvārim Austrijas pilsētā Vorarlbergā un blakus esošajā valstī Lihtenšteinā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 24 jaunie sportisti, kas startēs 5 sporta veidos no 8 sacensību programmā paredzētajiem.

Video dienasgrāmatas un fotogrāfijas no Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sastāvs Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Vorarlbergā un Lihtenšteinā:  

SPORTISTI

TRENERIS/-E

 

1. BIATLONS

1.

Annija Keita Sabule – Cēsu pilsētas sporta skola.

1.

Pjotrs Sardiko

2.

3.

4.

5.

6.

Krista Razgale – Cēsu pilsētas sporta skola.

Regīna Rudzīte – Alūksnes BJSS

Ernests Loktevs – Daugavpils BJSS

Ņikita Osipovs – Daugavpils BJSS

Alvis Šķēps – Cēsu pilsētas sporta skola.

2.

3.

Ilze Cekule

Kaspars Sakniņš

 

2. DISTANČU SLĒPOŠANA

7.

Marija Mičule – Aizkraukles BJSS

4.

Jānis Eiduks

8.

Karīna Pētersone – Madonas BJSS

5.

Aija Praulīte

9.

10.

11.

12.

Līna Nagle – Madonas BJSS

Ralfs Eiduks – Aizkraukles BJSS

Dzintars Daļeckis – Cēsu pilsētas sporta skola.

Ojārs Vanags – Krāslavas sporta skola.

6.

Ingus Eiduks

 

3. KALNU SLĒPOŠANA

13.

Evelīna Gasūna – Siguldas sporta skola

7.

Jana Zvejniece

14.

Elīna Sabīne Nežborte – Siguldas sporta skola.

8.

Gunta Gasūna

15.

Elizabete Liene Šterna – Siguldas sporta skola

9.

Andris Gedra

16.

Odrija Baldiņa – SK Virsotne

17.

18.

19.

20.

Žaks Gedra – SK Z-Pols

Elvis Opmanis – SK Virsotne

Klāvs Rubenis – SK Pantēra

Dāvis Zvejnieks – SK Virsotne

 

4. SNOVBORDS

21.

Paula Anna Vītola – Snow Pistols

10.

Toms Vasins

22.

Emīls Klāvs Liepiņš

11.

Gerds Sīmanis

5. DAIĻSLIDOŠANA

23.

24.

Angelīna Kučvaļska – LSA klubs “Kaskads”

Deniss Vasiļjevs

12.

13.

Jekaterina Platonova

Ingrida Snieskiene

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nekas nav minēts par atlases kritērijiem,kāpēc tieši šie sportisti piedalīsies? Vai viņi ir izpildījuši kādus normatīvus,vai to nosaka draugu kopa,vai vecāku maks?

Draugiem Facebook Twitter Google+