Foto – Juris Kalniņš

Eiropas kausu sezona pabeigta ar zaudējumiem 0

ULEB Eiropas kausa izcīņā basketbolā abas Latvijas vadošās komandas BK “Ventspils” un “VEF Rīga” sezonu pabeidza ar neizteiksmīgiem zaudējumiem, abas savās grupās paliekot pēdējā vietā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Četmena atvedu spēlē Ventspils iemet tikai 51 punktu

Latvijas čempionvienība “Ventspils” trešdien Eiropas kausa sezonu noslēdza ar zaudējumu, neizteiksmīgā mačā savā laukumā ar 51:58 (13:11, 10:16, 16:12, 12:19) piekāpjoties Polijas klubam Zelona Guras “Stelmet”, kas arī cerības sasniegt sacensību otro posmu jau bija zaudējis.

Jau pirms šī mača bija zināms, ka pieredzējušajam “Ventspils” leģionāram Mairam Četmenam šī spēle būs pēdējā profesionālajā karjerā.

“Ventspils” labā 16 punktus iemeta Akselis Vairogs, kamēr 13 punktus guva Četmens, būdami vienīgie komandā, kuri sasnieguši desmit punktu robežu.

Abu komandu duelis iesākās mazrezultatīvi, taču pirmos četru punktus guva viesi no Zelona Guras. “Ventspils” komanda gan šo deficītu likvidēja, un spēja arī panākt vadību, pirmās ceturtdaļas izskaņā izvirzoties vadībā ar 13:10. Otrās ceturkšņa ievadā mājiniekiem savu pārsvaru izdevās palielināt vēl par diviem punktiem, taču turpmākajās minūtēs “Stelmet” basketbolisti zaudēto atguva, turklāt pirmo puslaiku noslēdza jau ar četru punktu pārsvaru – 27:23.

Ļoti mazrezultatīvā mačā “Ventspils” otrā puslaika sākumā atradās iedzinējos ar dažiem punktiem, bet 28.minūtē pēc Akseļa Vairoga tālmetiena izvirzījās vadībā ar 36:35. Pēc tam ventspilniekiem vadību atgūt tā arī neizdevās, turklāt Polijas kluba basketbolisti nedaudz vairāk kā četras minūtes pirms pamatlaika beigām panāca jau deviņu punktu pārsvaru (51:42). Līdz spēles izskaņai “Ventspils” tā arī nespēja atgūties.

Abas komandas iepriekš savā starpā tikās 12.novembrī, kad “Ventspils” izbraukumā uzvarēja ar 79:69, taču pēc tam Latvijas pārstāvei turnīrā sekojusi piecu zaudējumu sērija.

Šis mačs bija arī kā labdarības pasākums, kurā tiks vākti līdzekļi pirmā kluba trenera un ilggadēja sporta skolas “Spars” pedagoga Raita Silarāja rehabilitācijai. Silarājs rudenī pārcieta insultu, kas bija jau otrais viena gada laikā, atstājot smagas sekas un pasliktinot viņa veselības stāvokli. Viņa meita Kristīne Silarāja, kura ir Latvijas sieviešu basketbola izlases un “Cēsu” komandas spēlētāja, stāsta, ka ģimene visvairāk vēlētos Raiti redzēt Vaivaru sanatorijā. Tomēr, lai tur nokļūtu, nepieciešams laiks, kura Raitim nav daudz, jo rehabilitācija pēc šādas saslimšanas jāuzsāk nekavējoties, tāpat arī nepieciešami ievērojami naudas līdzekļi. Visu saziedoto naudu ģimene vispirms iztērēs šai rehabilitācijai, kā arī lai iegādātos trenažieri.

Citās šīs grupas spēlēs šodien Podgoricas “Budučnost Voli” no Melnkalnes uzņem Grieķijas klubu Saloniku PAOK, bet Karšijakas “Pinar” basketbolisti no Turcijas savā laukumā spēkojas ar Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” no Krievijas.

Jau iepriekš bija zināmas visas četras komandas, kas no F apakšgrupas sasniegs nākamo posmu – “Lokomotiv-Kubaņ”, kas cīnās ar deviņām uzvarām tikpat mačos, “Pinar”, kuras kontā seši panākumi, piecas uzvaras izcīnījusi PAOK vienība, kā arī “Budučnost Voli”, kuras kontā ir trīs panākumi. “Ventspils” tikmēr ar divām uzvarām desmit spēlēs palika pēdējie – sestie -, pēdējā kārtā priekšā palaižot “Stelmet” vienību.

“VEF Rīga” piedzīvo sagrāvi Ļubļanā

atvijas vicečempioni basketbolā “VEF Rīga” trešdien ar pārliecinošu neveiksmi noslēdza šīs sezonas Eiropas kausa izcīņu.

Rīdzinieki izbraukumā ar 61:90 (14:22, 15:19, 17:28, 15:21) atzina Slovēnijas vienības Ļubļanas “Union Olimpija” pārspēku.

“VEF Rīga” sastāvā 19 punktus iemeta Ronalds Zaķis, bet 12 pievienoja Džeralds Robinsons. Savukārt desmit punktus iemeta Ingus Jakovičs.

Jau pašu mača sākumu Latvijas komanda aizvadīja vāji, nonākot iedzinējos ar 3:11. Pēc tam gan cīņa starp abām komandām izlīdzinājās un “Union Olimpija” pārsvars manāmi vairs nepieauga. Tiesa, pirmā puslaika izskaņā Ļubļanas klubam izdevās atrauties jau par 15 punktiem – 41:26.

“VEF Rīga” turpināja neveiksmīgi spēlēt arī otrajā puslaikā, ļaujot pretiniekiem 27.minūtē sasniegt 20 punktu pārsvaru (61:41), turklāt desmit minūtes vēlāk tablo rādīja jau 84:53. Cīņas izskaņā spēles gaita būtiski nemainījās.

Rīdzinieki šo turnīru noslēdza ar astoņiem zaudējumiem pēc kārtas, savu vienīgo uzvaru izcīnot savā laukumā pret Solnokas “Olaj KK”. Mājas spēlē pret Ļubļanas klubu 11.novembrī tika piedzīvota neveiksme ar 74:83.

Kā zināms, “VEF Rīga” pēc sastāva papildināšanas ar amerikāņu saspēles vadītāju Robu Laueriju no viņa līdzšinējā Grieķijas kluba Amaljadas “Koroivos” nav saņēmusi cerēto brīvlaišanas vēstuli, ko pašlaik cenšas apstrīdēt Starptautiskajā Basketbola federācijā (FIBA). Līdz šim amerikānis Rīgas klubā vēl nav debitējis, trīs spēles noraugoties no malas.

Citās šīs grupas spēlēs trešdien Maskavas apgabala “Himki” no Krievijas savā laukumā ar 90:68 (20:23, 25:23, 23:10, 22:12) apspēlēja citu šīs valsts klubu Sanktpēterburgas “Zeņit”, bet Ungārijas klubs Solnokas “Olaj KK” viesos negaidīti ar 68:67 (16:10, 19:16, 15:19, 18:22) pārspēja Stambulas “Bešiktaš Integral Forex” no Turcijas.

D apakšgrupā jau iepriekš bija zināmas visas komandas, kas sasniegs nākamo posmu. Par apakšgrupas uzvarētāju ar astoņiem panākumiem desmit spēlēs kļuva “Himki”, kamēr par uzvaru mazāk izcīnīja “Bešiktaš Integral Forex”. Ar sešām uzvarām sekoja “Union Olimpija”, bet panākums mazāk bija “Zeņit”. Ungārijas un Latvijas pārstāvji tikmēr guva attiecīgi trīs un vienu panākumu.

“VEF Rīga” komandai šajās sacensībās bija izvirzīts uzdevums pārvarēt pirmo turnīra posmu. Sacensībās vienība startēja piekto gadu pēc kārtas.