Uncategorized

Eiropas kino balvām nominētās filmas skatāmas Rīgā 16

Publicitātes foto

Kinoteātrī “Splendid Palace” ikviens interesents var iepazīt šī gada Eiropas kino balvām nominētās filmas.

“Eiropas kino gada kulminācija tuvojas ar apziņu, ka māksla, kaut arī reizēm neērta, provocējoša un sāpinoša, – ir triumfējusi. Eiropas filmu akadēmijas balvām šogad izvirzītas sešas drāmas un četras cienījamas komēdijas, kas gaida gudru kinoskatītāju. Un mēs tādi esam! Audzināsim savu kino pašapziņu, ļausimies emocijām, jo Eiropas kino esam arī mēs! Mums ir vēl dažas nedēļas laika paspēt noskatīties vēl neredzēto, lai sekotu intrigai, kuras no 2013. gada Eiropas filmām pretendē uz vietu jaunlaiku kino vēsturē. Galu galā nākamgad sarkanie paklāji tiks izritināti Rīgā,” iesaka kinokritiķe Daira Āboliņa.

Gatavojoties Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanai, kinoteātrī “Splendid Palace” iespējams noskatīties lielāko daļu no filmām, kas šogad nominētas prestižajai Eiropas kino balvai – “Dižais skaistums” (“The Great Beauty”); “Zils ir vissiltākā krāsa. Adele: 1. un 2. daļa” (“La vie d’Adèle”); “Oh Boy!”; “Pārrautais aplis” (“The Broken Circle Breakdown”) – filma uz ekrāniem no decembra; “Es esmu uzbudināts” (“I`m so excited!”); “Mājā” (“Dans la Maison”); “Mīlestība ir viss, kas jums vajadzīgs” (“Love Is All You Need”) un “Hanna Ārente” (“Hannah Arendt”).

Kannu festivāla konkursa programmā rādītā filma “Dižais skaistums”, kas izraisījusi lielu prieku kinematogrāfiem un vēlmi, lai tā nebeigtos, atgādina Federiko Fellīni “Saldo dzīvi” (it. “La Dolce Vita”, 1960. g.), bet slavenākie pasaules kino kritiķi pat nevairās to dēvēt par atmiņā paliekošāko festivāla filmu.

Džeps Gambardella (aktieris Toni Servillo) – apātisks un vīlies 65 gadus vecs rakstnieks un žurnālists, gandrīz vai pirms pusgadsimta izdota veiksmīga romāna autors, kurš mehāniski pieņem viņam veltītos komplimentus. Viņš – sirms bagātnieks – intelektuālis, ekscentriskas augstākās sabiedrības ballīšu lauva un Romas naksnīgās dzīves veterāns, kas spēj džentlmeniski asistēt sievietei un uzslavas cienīgi izteikt līdzjūtību bērēs. Ciniski? Varbūt. Taču sirdī Džeps ir nemirstīgs ideālists un sapņotājs, kas ievilkts lielajā dzīves skaistuma, bet ar bezjēdzību un tukšumu piepildītā virpulī.

Reibinošajā mūžīgās pilsētas skaistumu slavinošajā filmā netrūkst fellīniskās groteskas, augstāko slāņu tukšumam veltītās kritikas un gandrīz vai karikatūrisku ballīšu kadru, kas savijas ar intelektuālām diskusijām. Neapšaubāmi – skaistākā gada filma Latvijas kino ekrānos.

Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks 7. decembrī Berlīnē. Tās laikā balvas par mūža ieguldījumu saņems arī franču aktrise Katrīna Denēva un režisors Pedro Almodovars.

Varbūt noder!!


“Dižais skaistums”/”The Great Beauty”/”La grande bellezza”, komēdija, drāma, 2013

Režisors:  Paolo Sorentīno

Lomās: Toni Servillo, Karlo Verdene, Sabrīna Ferilli, Karlo Bukiroso, Iaia Forte, Pamela Villoresi, Galatea Ranzi

Vecuma ierobežojums: 12+

LA.lv