×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Eiropas Kinoakadēmijas balvas 2014.gadā pasniegs Rīgā

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Kinoakadēmija ir nolēmusi, ka nākamgad Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks Rīgā, aģentūru LETA informēja nodibinājumā “Rīga 2014”.

Ceremonija Rīgā notiks 13.decembrī, Latvijas Nacionālajā operā, un tas būs viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumiem.

Eiropas Kinoakadēmijas vadība ir vairākkārt apmeklējusi Rīgu, tikusies ar Rīgas domes un Kultūras ministrijas vadību un apskatījusi iespējamās pasākuma norises vietas. Par krāšņo arhitektūru un izteiksmīgo interjeru īpašu Kinoakadēmijas atzinību izpelnījās ne tikai Latvijas Nacionālās operas ēka, bet arī kinoteātris “SplendidPalace”, tomēr beigās pieņemts lēmums ceremoniju rīkot operas namā.

“Mūsu kino cilvēki ir pelnījuši šos svētkus, to apliecinājuši gan nesenie un aizvien pieaugošie Latvijas filmu panākumi starptautiskos konkursos un festivālos, gan arī Rīgas Kino muzeja izveidotā Kino skapja starptautiskā atzinība,” norāda nodibinājuma vadītāja Diāna Čivle.

Par “Eiropas Oskaru” dēvētā ceremonija ik gadu pulcē ap pusotru tūkstoti pasaules līmeņa kino profesionāļu, tajā tiek apbalvoti Eiropas kino sasniegumi un personības. Katru otro gadu Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremonija notiek Berlīnē. Citos gados tās norises vieta tiek izvēlēta īpaši.

Balvas tiek piešķirtas 17 nominācijās.

Līdz šim ceremonijas ir notikušas Londonā, Parīzē, Romā, Barselonā, Tallinā un Maltā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+