×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Eiropas kinozvaigznes uz sarkanā paklāja Rīgā

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas kino gada kulminācijas sarīkojums – 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, ko tradicionāli atklāj Eiropas Kinoakadēmijas prezidents Vims Venderss un Eiropas Kinoakadēmijas priekšsēdētāja Agneška Holanda. Latvijas Nacionālās operas priekšā – no Aspazijas bulvāra puses līdz ieejai Operā pa Jaunās zāles durvīm – vīsies sarkanais paklājs, kino pasaules ikoniskais simbols. Lai no lepnajām Rīgas viesnīcām kājām atnākušos vai limuzīnos piebraukušos viesus nesamērcētu lietus, virs sarkanā paklāja uzcelta milzu telts. Tādēļ, kaut arī nekādi īpaši drošības pasākumi Operas skvērā nav paredzēti, no ielas skatīt kinozvaigznes vaigā būs diezgan pagrūti, ja nu vienīgi kādam nadzīgākam laimējas piekļūt pie ieejas telts Aspazijas bulvāra pusē. Svinīgais gājiens pa sarkano paklāju sāksies pulksten sešos vakarā un ilgs līdz pusastoņiem. Tā kā Rīgā pulcējas ļoti daudz Eiropas kino prominenču, arī daļa no viņiem 13. decembra ceremoniju vēros tiešraidē no Operas uz lielā ekrāna kino “Splendid Palace” nevis tiešraidē. Arī kinoteātra priekšā 13. decembra vakarā vīsies sarkanais paklājs. Te prominences vērot varēs ērtāk un, ja ir vēlēšanās būt klāt arī tālākajā norisē, vēl iespējams iegādāties biļetes, kuru cenā ir arī glāze šampanieša. Pirmoreiz Latvijas Televīzijas vēsturē “Panorāma” savu vietu atvēlēs tiešraidei no Operas. Ceremoniju varēs vērot arī interneta mājaslapā www.europeanfilmawards.eu. Ceremonijas vērotājus sveiks Vācijas TV raidījumu vadītājs Tomass Hermanss. Latvisku noskaņu pasākumā radīs čellu trio “Melo-M”.

Diez vai vēl Rīgā kādreiz spers kāju uz sarkanā paklāja režisori Vims Venderss, Līva Ulmane, Agneška Holanda, Anjēze Varda, ar vairākām “Oskara” balvām novērtētais Lielbritānijas Nacionālās kino un TV skolas vadītājs producents Niks Pauels, oskarotās filmas “12 gadi verdzībā” režisors Stīvens Makvīns, kas saņems goda balvu “Eiropiešu sasniegumi pasaules kino mākslā”, un vēl daudzi citi ievērojami kino teorētiķi un praktiķi. Eiropas Kinoakadēmijas balvas 21 kategorijā uzvarētājiem pasniegs aktrises Ada Kondesku (Rumānija), Silvija Huksa (Nīderlande), Karla Juri (Šveice), Rēzija Kalniņa (Latvija), Ariane Labeda (Francija) un Tanja Ribiča (Slovēnija), viņu kolēģi Berijs Atsma (Nīderlande), Andržejs Hira (Polija), Nikolajs Kosters-Valdau (Dānija), Branko Djuričs (Bosnija un Hercegovina), Tobiass Moreti (Austrija) un Luka Zingareti (Itālija), LTV raidījumu vadītāji Gustavs Terzens un Marta Selecka, kā arī leģendārā aktrise un režisore Līva Ulmane (Norvēģija).

Ceremonijas viesu vidū būs arī kultūras ministri Jozefs Ostermaijers (Austrija), Urve Tīdusa (Igaunija), Dace Melbārde (Latvija), Šarūns Birutis (Lietuva), Malgožata Omilanovska (Polija) un Memli Krasnķi (Kosova).

Starp slavenībām, kuras 13. decembrī pasniegs Eiropas Kinoakadēmijas balvas Latvijas Nacionālajā operā, bet pirms tam pozēs ārvalstu žurnālistiem uz sarkanā paklāja, būs gods atrasties arī Latvijas pārstāvjiem – R. Kalniņai, M. Seleckai un G. Terzenam, kurus uzposīs pašmāju modes māk­slinieki. Ceremonijas stila etiķeti nosaka ielūgumos norādītais “black tie”, kas paredz dāmām vakarkleitu un kungiem smokingu. R. Kalniņa savu tēlu uzticējusi veidot modes zīmola “Amoralle” vadītājai Inesei Ozolai. M. Selecka izvēlējusies mežģīņu karalienes Katjas Šehurinas aristokrātisko atturīgumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+