×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Eiropas Komisija publicē jaunākās prognozes par Latvijas ekonomiku (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ekonomikas izaugsmi Eiropas Komisija (EK) šogad prognozē 1,9% apmērā, aģentūrai BNS sacīja EK priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

Izaugsmes temps ir lēnāks nekā pagājušajā gadā, kas lielā mērā ir saistīts ar samērā lēnu Eiropas Savienības (ES) fondu ieviešanu un attiecīgi zemāku investīciju apjomu, skaidroja Dombrovskis. Tas būtiski ietekmē arī būvniecības sektoru, kas šī gada pirmajā pusē ir samazinājies par gandrīz 20%, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, teica politiķis.

Tomēr, kā šodien skaidroja EK viceprezidents, iekšējā patēriņa kāpums un izaugsme citās nozarēs kompensē investīciju un būvniecības kritumu.

Bezdarba līmenis turpina pakāpeniski samazināties. Tiek prognozēts, ka 2017.gadā izaugsmes temps atkal palielināsies – līdz 2,8% -, bet 2018.gadā sasniegs jau 3%. Straujāka izaugsme tiek saistīta ar sagaidāmo investīciju kāpumu, sākot virkni Eiropas Savienības finansētu projektu un pieaugot tautsaimniecības kreditēšanai.

Būtiskākais ir ņemt vērā, ka, pasaulē pieaugot globālajiem riskiem, arī Latvijai būtiski ievērot stingru fiskālo disciplīnu, teica Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka ES valstu ekonomikas ir pierādījušas savu noturību. “Nākamajā gadā mēs sagaidām ekonomikas izaugsmi visās dalībvalstīs. Ņemot vērā pasaulē pieaugošo nestabilitāti, pašlaik ir vēl svarīgāk ievērot stabilu un piesardzīgu makroekonomisko un budžeta politiku.

Taču tikpat būtiski ir arī vērsties pret nevienlīdzību mūsu sabiedrībās, lai neviens nejustos atstāts novārtā,” izteicās Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tā vienlīdzība nozīmēs minimālu algu visiesm?

  2. Kā zeme to dulburu vēl nes.

  3. DOMBROVSKIM BEIDZOT VAJADZĒTU NOLAISTIES NO MĀKOŅIEM UZ ZEMES DZĪVES REALITĀTĒ. LATVIJAS TRŪCĪGĀ TAUTA NAV SLAUCAMA GOVS KO NEPĀRTRAUTI VAR SLAUKT,TAS VIS VAR ĻOTI ĀTRI BEIGTIES, PĒC ŠĀDAS NODOKĻU POLITIKAS, UN KO TAD JŪS DARĪSIET,JO TAS NEVAR TURPINĀTIES BEZGALĪGI ?????

  4. Vismaz varēja paskaidrot no kurienes ņem šos datus par ekonomisko izaugsmi,no savas kabatas,Saeimas algām,no pirksta izzīž vai zvaigznēs nolasa.

Draugiem Facebook Twitter Google+