Kultūra
Mūzika

Eiropas koru olimpiādē noskaidros “Eirovīzijas gada kori 2017” 0


Romāns Vanags
Romāns Vanags
Foto – Ieva MAkare/LETA

“Nāciju Grand Prix Rīga 2017” un 3.Eiropas koru olimpiādes laikā 22.jūlijā notiks jauns televīzijas konkurss amatieru koriem “Eirovīzijas gada koris 2017”, šodien preses konferencē sacīja pasākuma mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

Konkursā deviņu Eiropas valstu amatieru kori izpildīs sešas minūtes garu izvēles programmu bez pavadījuma. Vanags skaidroja, ka kori tika aicināti izpildīt savas valsts tautas dziesmas, taču tie varēs uzstāties arī ar ļoti sarežģītiem laikmetīgās mūzikas skaņdarbiem.

Pasākumā piedalīsies Latvijas koris “Spīgo”, Austrijas koris “Hard – Choir Linz”, Beļģijas koris “Les Pastoreaux”, Vācijas koris “Jazzchor Freiburg”, Slovēnijas koris “Carmen Manet”, Lielbritānijas koris “Cor Merched Sir Gar”, kā arī Bēlas Bartoka vīru koris no Ungārijas, Igaunijas Televīzijas meiteņu koris un Orhūsas Akadēmiskais koris no Dānijas.

Dalībnieku sniegumu vērtēs britu komponists Džons Raters, Latvijas mecosoprāns Elīna Garanča un šveiciešu diriģents Nikolass Finks. Konkursu vadīs “Grammy” balvas laureāts Ēriks Vitekers.

Sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju apvienību un vācu kultūras organizāciju “Interkultur”, pasākums tiešraidē tiks translēts arī pārējās astoņās konkursa dalībvalstīs.

Vanags sacīja, ka, lai gan konkursā nenotiks Eirovīzijai ierastais skatītāju tiešraides balsojums, interesentiem sociālajos tīklos būs iespēja izteikt savu viedokli un prognozēt iespējamos uzvarētājus.

Konkurss būs publisks, un interesenti to varēs vērot ne vien pie televizora ekrāniem, bet arī klātienē “Arēnā Rīga”. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

“Eirovīzijas gada koris 2017” konkurss notiks “Nāciju Grand Prix Rīga 2017” un 3.Eiropas koru olimpiādes laikā. No 16.jūlija līdz 23.jūlijam Latvijā ieradīsies vairāk nekā 150 kori no visas pasaules, cīnoties ne vien par tituliem, bet gan arī sniedzot publiskus koncertus Rīgā.

LA.lv