×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Eiropas Kosmosa izstāde Rīgā pulcē negaidīti lielu apmeklētāju skaitu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ceļojošās izstādes par kosmosu Eiropā - "SpaceExpo" ekspozīcija.

Rīga kļuvusi par otro apmeklētāko ceļojošās Eiropas Kosmosa izstādes (European Space Expo) pieturpunktu – laika posmā no 30.aprīļa līdz 10. maijam kupolveida paviljonā Esplanādē pabijuši 56 448 apmeklētāji, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Rekordlielu apmeklētāju skaitu – 104 000 – Eiropas Kosmosa izstāde piedzīvoja Atēnās, un līdzšinējais otrās vietas rekords piederēja Romai, kur izstādi paguva aplūkot nedaudz vairāk kā 52 000 apmeklētāju.

Kopumā bezmaksas izstādi, kas interaktīvā veidā ļauj izzināt, kā kosmosa nozare ietekmē mūsu ikdienu, kopš 2012. gada 25 Eiropas pilsētās paguvuši apskatīt 710 000 cilvēku.

Papildus pastāvīgajai ekspozīcijai, kas saistoši vēsta par ES ieguldījumu satelītnavigācijas programmā “Galileo” un Zemes novērošanas programmā “Copernicus”, Rīgā apmeklētājiem bija iespēja klausīties 38 kosmosa nozarē iesaistītu ekspertu lekcijas, piedalīties diskusijās un iemēģināt savu roku papīra raķešu izgatavošanā un palaišanā.

Izstādes norisi Rīgā nodrošināja IZM, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, bērnu zinātkāres centrs Z(in)oo un Rīgas dome. Otrdien, 12.maijā, izstāde turpinās ceļu no Rīgas uz Stokholmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tu-tū-ta-ta-tā ! Atbildēt

    Sarrrrauj, Rīga ! Atēnas un Romu ziepēs ! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+