×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Uldis Šmits: “Eiropas krievi” vai kremlini?
 (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jau krietni pasen Latvijā konstatēta divu informācijas telpu esamība. Jāsecina, ka pastāv arī divas paralēlas politiskās pasaules. Tomēr objektīvā realitāte, kaut dažādi interpretēta, ir viena, un attiecībā uz Latvijas politiku tagad ļoti iespaidojošo situāciju Ukrainā diez vai iespējams noliegt, ka liela šīs valsts daļa ir anektēta, ka valstī no Krievijas iesūtītas bruņotas bandas, kuras Krievija apgādājusi ar ieročiem, ieskaitot tankus un raķetes. Tas, diplomātiski banāli izsakoties, ir klajš starptautisko tiesību pārkāpums, bet vispār šīs un pārējās pret Ukrainu vērstās darbības nav raksturojamas citādi kā noziedzīgas.

Tikai apvēršot šo realitāti ar kājām gaisā, var apgalvot, ka agresors ir nevis Krievija, bet Ukraina, kura uzbrukusi “Jaunkrievijai”, respektīvi, iznāk – pati savai teritorijai. Cik noprotams, kaut ko līdzīgu vēstīja nupat Rīgā rīkotais “protesta” pasākums, ko organizēja biedrība “Eiropas krievu kustība”. Nosaukums ir pretenciozs, bet ne īpaši precīzs, jo aizplīvuro lietas būtību. Tai daudz tuvāks un arī atklātāks ir Putina skaidrojums par “krievu pasauli”, kurā svarīgāka par etnisko piederību ir piederība Kremļa ideoloģijai un pieķeršanās ar sevišķu globālu misiju apveltītajai “krievu civilizācijai”. Protams, no tāda viedokļa raugoties arī, piemēram, promaskaviskais aktīvists Einārs Graudiņš ir uzlūkojams par “Eiropas krievu”, taču ar nosacījumu, ka vārds “Eiropa” šajā gadījumā apzīmē vienīgi ģeogrāfisku atrašanās vietu, bet ne noteiktu politisko vērtību sistēmu. Kura savukārt atbilst, teiksim, pazīstamā vēsturnieka Borisa Sokolova un citu Putina “krievu pasaulē” īsti neiederīgo krievu pārliecībai.

Tāpat jāpieļauj, ka “Jaunkrievijas” atbalstīšanas entuziasti no “humanitārās brīvprātīgo kustības “Baltija”” piepilda Baltijas jēdzienu ar saturu, kam diez vai ir kāds sakars ar Baltijas valstīm, jo Igaunija, Latvija un Lietuva, kā zināms, uzskata, ka Krievijas pilsoņu vadītās “tautas republikas” Austrumukrainā būtu vērtējamas kā teroristiskas organizācijas. Turpretī Saeimas vēlēšanās startējošā partija “Suverenitāte”, spriežot pēc tās izplatītajiem tekstiem, liekas, līdzīgi Ždanokas “Latvijas Krievu savienībai” un nupat manifestējušajiem “Eiropas krieviem”, apstrīd Ukrainas suverēnās pamattiesības uz valsts teritoriālo nedalāmību. Bet Latvijas suverenitāte esot apliecināma ar “neitralitāti” – izstājoties no NATO un ES, kas nodarījušas tik daudz pārestību. Uzstādījums, kas, gan vairāk dažādu mājienu formā, caurstrāvo arī Sudrabas veidojumu “No sirds Latvijai” un liek domāt, vai šī tēze tiešām nāk no sirds vai varbūt no Maskavas, kur neslēpj, ka “Saskaņas centra” parocīgākie partneri varētu būt “jaunās partijas”, jo bez latviešiem vismaz pagaidām arī gluži iztikt nevar. Viņi noder, piemēram, Latvijas jau tā sadrumstalotā politiskā spektra skaldīšanā, ko papildina vēl nepieredzētas manipulācijas ar realitātes uztveri. Un šoreiz nav runa par Ukrainu, bet par mums visiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Maskali viegli pazit. Dumjš kā stabs, tikai gvelž niekus. Sapņo par padumiju un zilogulbju dīķi. Tirinās uz pirkstgaliem tēlodams baletēzi un vareno cara galmu.
  Tad kad nebūs ko mutē bāzt, sabruks imperija, Vovu uzšaus uz mēnesi lai propagandē čAIKOVIČA DANČUS.
  BŪS SAPŅAINS GALS VĒSTURES MĒSLAINĒ.
  TĀTAD: Vovam gals vēstures mēslainē. 21. augusys nav tālu.

 2. Ceļš uz latvietību Atbildēt

  Latvijā pilns ar Kremliniem un moskaļiem. Pasauc tikai! Tas tāpēc ka latvieši nav stingri pastāvējuši uz latvietību un uz nacionālvalsti.

 3. Mums visiem Latvijā jāapvienojas ap Nacionālo apvienību un Vienotību.

 4. Skatos kāds ir apvainojies un aizskar godu partijai Suverenitāte. Nopietni? Priekš kam tā lamājaties? Vienīgā partija kas ir par tavām tiesībām, pat ja tu nespēj analizēt. Nu arī tās ir tavas tiesības bet žēl gan par sliktajiem un nepamatotajiem vārdiem. Nevajag izdomāt bet uzjautā ja ir grūti pašam ko saprast. Labi? Domā par risinājumu nevis kā nelojāls cilvēks par kāda graušanu. Ok? Malacis.

 5. Eiropas krievu kustība bija iecerēta citādi – otrdienas pikets pie pieminekļa diemžēl bija rupja Ždanokas draugu provokācija kreisie.lv/?p=3367

  • Eiropas krievu kustība bija iecerēta citādi – otrdienas pikets pie pieminekļa diemžēl bija rupja Ždanokas draugu provokācija kreisie.lv/?p=3367

   Muļķības, kā iecerēja, tā notika.

 6. šiem piekrītam 1000% 6. augusts, 2014 13:32 Atbildēt

  Ernis Purnis 6. augusts, 2014 13:29 Atbildēt

  Super “mūsu” valsts policija, super DP un iekšlietu ministrelis! Liekēž un mankurtii, kas trekni barojas no latviešu tautas nodokļiem, bet uztur un stimulē nelojālos psrs “jaunpilsoņus” visās spēka struktūrās, lai tie var pilnīgi netraucēti gatavot Krimas scenāriju kopīgi ar pārējo psrs okupantu masu mūsu “atbrīvotajā” Latvijā kremļa stingrajā pārraudzībā
  aiai 6. augusts, 2014 10:12 Atbildēt

  Cik krieviem līki deguni palikuši! Mūsu DP pret šiem naidniekiem neko nedara .Pievērš tikai uzmanību. Toties aiztur citādi domājošus.KOLOSĀLI!!!

  • Par to jau Bērziņš ir cīnījies, veidojot jauno valdību. Mērķis ir sasniegts, Kozlovskim vairs nav jāslēpjās mašīnā, vīri paši tiks galā! ES un NATO šodien (pagaidām) esam tīri formāli, ķekša pēc. LA jau arī “maigi” bīda šo ideju: jocīgi virsraksti ilkstoši redzami pirmajā plāna, “svarīga” informācija “stundu laikā 400€ iekasējuši” un tt. Domā latvieti, par ko tu iestājies!

Draugiem Facebook Twitter Google+