×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Eiropas kultūras galvaspilsētas gads sāksies nākamā gada 17.–19.janvārī

foto - Letafoto - Leta

Eiropas kultūras galvaspilsētas gads tiks atklāts nākamā gada 17.–19. janvārī, liecina nodibinājuma “Rīga 2014” ceturtdien publiskotā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programma, kurā iekļauts vairāk nekā 200 pasākumu visdažādākajos mākslas un kultūras žanros, aģentūrai BNS pavēstīja nodibinājuma “Rīga 2014” sabiedrisko attiecību pārstāve Linda Pastare.

Viņa informēja, ka programma tapusi, sadarbojoties gandrīz simts valsts, pilsētas un nevalstiskajām organizācijām un veidojot kultūras gada notikumus augstā starptautiskā līmenī.

18. janvārī notiks līdzdalības akcija – grāmatu draugu ķēde, padodot grāmatas no vecās uz jauno bibliotēkas ēku, kā arī iecerēts operas “Rienci” multimediāls uzvedums. Tāpat tiks atklātas vairākas izstādes – mākslas izstāde “1914” izstāžu zālē “Arsenāls”, izstāde “Dzintars laiku lokos”, akcentējot dzintara izmantojumu zinātnē, un kinētiskās mākslas izstāde “No Johansona līdz Johansonam” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Savukārt 19. janvārī būs plašs pasākumu cikls Siguldā.

Pastare norādīja, ka Eiropas kultūras gada pasākumu ietvaros Rīgā koncertēs pasaules līmeņa Latvijas mākslinieki – varētu piedalīties Mariss Jansons ar vienu no pasaules izcilākajiem orķestriem Bavārijas Radio orķestri, Gidons Krēmers, Miša Maiskis, Maija Kovaļevska, Marina Rebeka, Egils Siliņš, orķestris “Kremerata Baltica” un citi. 2014. gadā plānotas arī divu Latvijas oriģināloperu pirmizrādes par leģendārām Latvijas personībām Valentīnu Freimani un Mihailu Tālu, kā arī tiks izrādītas visas Riharda Vāgnera cikla “Nībelunga gredzens” operas un opera “Rienci”, kuru Vāgners sāka rakstīt, dzīvojot Rīgā.

Visu gadu pasākumi plānoti arī jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā, kur notiks vairākas starptautiskas izstādes, piemēram, iecerētas arī Vijas Celmiņas un Gustava Kluča darbu izstādes. Savukārt Stūra mājā būs vairākas izstādes par cilvēku likteņstāstiem vēstures griežos.

Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiks arī vairāki starptautiski pasākumi, tostarp Pasaules koru olimpiāde un Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija.

Savukārt Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas oficiālā partnerpilsēta Sigulda piedalīsies ar programmu, kurā īpaša uzmanība veltīta laikmetīgajai mākslai. Sadarbība sākta arī ar citām Latvijas pašvaldībām, piemēram, Daugavpilī 2014. gadā iecerēta starptautiska konference, kas veltīta Marka Rotko mākslai.

Daudzi 2014. gada notikumi notiks neierastās vietās ne tikai Rīgas centrā, bet visā pilsētas apkaimēs, būs daudz bezmaksas pasākumu, uzsvēra Pastare, piebilstot, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programma bez maksas pieejama Rīgas pasta nodaļās un bibliotēkās visā Latvijā. Programmas materiāli pieejami arī Rīgas domes klientu apkalpošanas centros, Kultūras ministrijā, “Rīga 2014” partnera “Lattelecom” veikalos un klientu apkalpošanas centros, kā arī nodibinājuma “Rīga 2014” birojā.

Pastare informēja, ka būtiski mainīta arī nodibinājuma “Rīga 2014” mājaslapa, kurā tagad pieejams 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu kalendārs, kā arī katram ir iespēja veidot savu pasākumu izlasi, padziļināti iepazīt pasākumu saturu, māksliniekus, kultūras notikumu aprakstus.

Eiropas kultūras galvaspilsētas tiek izvēlētas kopš 1985. gada. Līdztekus Rīgai 2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta būs arī Zviedrijas pilsēta Ūmeo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+