×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. augusts, 2014
Drukāt

Eiropas kultūras mantojuma dienās akcentēs Rīgas ielu

Foto: LETAFoto: LETA

Kā ik gadu, arī šajā septembrī tiks svinētas Eiropas kultūras mantojuma dienas, kuru tēma šogad “Rīgas ielas kultūrvēsturiskais tēls Latvijā”, informē Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.

Reizi gadā Eiropas 50 valstu iedzīvotāji svin Eiropas kultūras mantojuma dienas. Latvija šajā Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas iniciatīvā piedalās kopš 1995. gada, akcentējot pašvaldību un sabiedrības darbs kultūras mantojuma saglabāšanā un izmantošanā.

Šāda tēma izvēlēta, jo Rīga 2014. gadā ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta, kurā gada garumā notiek daudzveidīgi un plaši kultūras pasākumi, turklāt 65 Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās ir Rīgas vārdā nosaukta iela, laukums, vai ir bijis galvenais ceļš, kas ved uz Rīgu.

Bieži Rīgas iela kalpo par mugurkaulu vēsturiskās pilsētas struktūrai. Izvēlētā Eiropas Kultūras mantojuma dienu tēma ļauj aktualizēt gan pilsētbūvniecības pieminekļu, atsevišķu ēku, kā arī pilsētvides ainavas saistītus materiālā un nemateriālā mantojuma saglabāšanas jautājumus.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu atklāšana šogad notiks Cēsīs, 2014. gada 12. septembrī, bet svinēs tās Rīgas ielās šādās pilsētās:

Kurzemē: Liepājā, Sabilē, Skrundā, Saldū, Ventspilī.
Vidzemē: Cēsīs, Cesvainē, Līgatnē, Raunā, Rūjienā, Varakļānos.
Latgalē: Daugavpilī, Krāslavā, Līvānos.
Zemgalē: Bauskā, Jelgavā, Jēkabpilī, Neretā.
Rīgas reģionā: Alojā, Jūrmalā, Limbažos, Tukumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+