×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Eiropas labāko gobelēnu meistaru darbi būs aplūkojami Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ivetas Vecenānes gobelēns "Trauks".

No 2014. gada 7. augusta līdz 7. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs atvērta starptautiska tekstilmākslas izstāde “ARTAPESTRY3”, vēsta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Natālija Sujunšalijeva.

Izstāde “ARTAPESTRY3” pievērsīs uzmanību uz gobelēna tehnikā austiem mākslas darbiem un atgādinās, ka gobelēna audumiem ir sena, tradīcijām bagāta vēsture mākslā un amatniecībā. Gobelēnu izgatavošana ir nozīmīga Eiropas kultūras mantojuma daļa, kas jāsaglabā, veicinot tās attīstību nākotnē, tādēļ arī tiek rīkotas regulāras izstādes. Pirmā starptautiskā gobelēnu skate apmeklētājiem tika atklāta 2005. gadā Dānijā un vēlāk ceļoja arī uz Franciju un Vāciju.

Ikviena “ARTAPESTRY” ekspozīcija top ar kompetentu un stingru darbu atlasi, ko veic starptautiska žūrija, kuras sastāvā allaž aicināti atzīti dažādu mākslas nozaru pārstāvji – mākslinieki, mācību spēki un kuratori. Izstādei “ARTAPESTRY3” darbus vērtēja gleznotāja un mākslas kritiķe no Somijas Hannu Kastrēna, profesore Leslija Millara no Lielbritānijas, profesore, tekstilmāksliniece Margarēte Persona no Austrijas, Dānijas un Vācijas pārstāve tēlniece Kirstena Ortveda un mākslas eksperte no Francijas Īva Saburī.

No 150 piedāvājumiem, kurus bija iesūtījuši 87 tekstilmākslinieki, žūrija izvēlējās 38 autorus ar 51 tekstilijām. Plašajā tekstilmākslas ekspozīcijā Rīgā tiek pārstāvēti mākslinieki no Beļģijas, Čehijas, Vācijas, Holandes, Itālijas, Francijas, Lielbritānijas, Skotijas, Lietuvas, Dānijas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas. Augstu konkurenci izturējusi arī Latvijas tekstilmāksliniece Iveta Vecenāne, kura izstādē piedalās ar gobelēnu “Trauks”.

2012. gadā izstāde “ARTAPESTRY3” notika Dānijas pilsētas Silkeborgas mākslas centrā “Silkeborg Bad”, bet 2013. gadā tā tika eksponēta Centrālās Somijas muzejā Ivaskilā, kā arī Ronebijas Kultūras centrā Zviedrijā. No 2014. gada janvāra līdz maijam izstādi varēja aplūkot Francijā, Anžērā, slavenā tekstilmākslinieka Žana Lursā muzejā.

Izstāde tās dalībniekiem sniedz lielisku iespēju ar saviem darbiem uzrunāt plašu tekstilmākslas interesentu auditoriju visā Eiropā. Šogad, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, starptautiska gobelēnu ekspozīcija “ARTAPESTRY3” skatāma Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+