×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Eiropas laikmetīgās mākslas izstāde „Ingredients” Rīgas Mākslas Telpā

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

No 26. aprīļa līdz 2. jūnijam Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas Mākslas Telpa” (Kungu ielā 3) skatāma Eiropas laikmetīgās mākslas izstāde „Ingredients”, kurā pirmoreiz Latvijā varēs redzēt spožu laikmetīgās mākslas pārstāvju Džeremija Dellera, Vilhelma Sasnala un Ragnara Kjartansona darbus.

„Izstādes pamatā ir ticība, ka postmodernismā ir kaut kas labs. Izstādi formē paļāvība, ka mūsdienas, kas bieži vien tiek apspriestas kā zaudējumu un vilšanos summa, ir nevis kādas slavenas pagātnes neizdevusies nākotne, bet pašas-par-sevi,” komentē izstādes kuratore Inga Šteimane. Viņa norāda, ka izstāde nebūs par kulināriju un nemeklēs garšas sajūtas mākslā, bet tajā būs kultūras recepšu un mākslas iespējamības pētījumi.
Izstādē piedalās piecpadsmit mākslinieki un viņu vidū ir gan starptautiskas laikmetīgās mākslas zvaigznes, gan Eiropas mākslinieki ar šaurāku atpazīstamību, bet tikpat iedvesmojošām idejām un neizsīkstošu entuziasmu postmodernajā situācijā. Kuratore aicinājusi arī piecus latviešu māksliniekus, kuru darbi integrē Latvijas laikmetīgo mākslu starptautiskajā mākslas ainā – Ingu Ģibieti, Kasparu Zariņu, duetu, kurā strādā Laura Prikule un Eva Vēvere, kā arī Krišu Salmani, kurš šogad ir Latvijas paviljona mākslinieks Venēcijas biennālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+