×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Mūsu jaunais draugs no Baltkrievijas (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Laikam Aleksandrs Lukašenko atklājis noslēpumu, kā Baltkrievijā ražotu mākslīgo mēslu piku pārvērst zelta gabalā. Kā citādi tauta tēvišķajam vīram parādītu godu, piekto reizi nonstopā vēlot par prezidentu, lai arī gruzdošā opozīcija lādētos par iegūlušos kluci ceļā uz valsts demokratizāciju. No Eiropas vadītājiem Anglijas karaliene un Aivars Lembergs varētu atminēties 90. gadus, kad Lukašenko pirmoreiz kāpa varas kalngalos, kamēr pārējos laikabiedrus vēlētāji sen izbrāķējuši, viņi pārakmeņojušies vai cēluši kājas pār mūžības slieksni.

Jācer, ka tagad prez. Vējoņa apsveikuma telegramma kaimiņu būšanas dēļ kā viena no pirmajām aizspurdza uz Minsku – sveicu Jūsiem… papriekšu laikam jāierauj… Raimonds. Mūsu uzņēmēji labprāt kārtotu darījumus ar baltkrieviem, tranzītbizness nocieties, lai pa sliedēm skrietu vilcieni ar sābru kravām, un veikalnieki gribētu iekļūt lielā maksātspējīgā tirgū.

Arī diplomātijā tie, kas mocījās alerģijā pret Eiropas pēdējo diktatoru un turēja zobu uz Lukašenko par polit­isko nedraugu spundēšanu cietuma mūros, uzņēmuši mīkstāku valodu. Baltkrievija vairs neesot radioaktīvāka par Černobiļu. Klimats esot tīri pieņemams, režīmam raksturīga stabilitāte, politieslodzītie atbrīvoti, un Batjka kļuvis manāmi vēsāks pret kareivīgo Kremli.

Lukašenko ar “Belarus” traktora neatlaidību nopūlējies, lai uzceltu Baltkrievijas drošo namu, ko neviena iekšēja un ārēja auka nespētu izārdīt un nopostīt līdz pamatiem. Savā klosterī, stāvēdams kā robežsargs, svešu nelaiž, lai viņa valstību ķengātu ka tirāniju vai despotiju. No Eiropas Lukašenko saņēmis sankcijas, kamēr Latvija miljardu subsīdijas, tomēr saimniekpapus iekoptais Baltkrievijas nams neizskatās pēc grausta. Ir liecības par uzpostu valsti, visur valdošo kārtību vai to, ka atbalsts daudzbērnu ģimenēm ir par kārtu ievērojamāks nekā daudzviet Eiropā.

Nav oficiāla tulkojuma, ka attiecībām ar Maskavu melns kaķis pārskrējis, tomēr cieša saprašanās un tuvināšanās Maskavas un Minskas starpā šķiet atslābusi. Tā ir nopietna brīdinājuma zīme, jo Lukašenko pazīst Putinu un viņa ēstgribu labāk par jebkuru no rietumnieku prezidentiem un premjeriem. Batjka krievu zemju savācēja plāniem atcirtis, ka krievu pasaule beidzas pie Baltkrievijas robežām. Nav izslēgts, ka baltkrievu vēlētāji spriež, ka Putins ir diezgan hrenovijs vecis, tāpēc balsojuši par Batjku kā nacionālās drošības un suverenitātes garantu. Un pats Lukašenko ir pastāvīgs vīrs, kurš slikti panes kaklasiksnu.

Tikmēr Eiropas lāsts noņemts, baltkrievu nācija jā­lūdz brāļu tautu saimē. Lukašenko citiem nedraud, hibrīdkaru pret kaimiņiem nerīko. Nu un, ka iekrampējies pie varas? Diez vai ir liela šmaukšanās ar rezultātu saskaitīšanu, un, iekams pliķēt sābri, demokrātijai derētu satīrīt šmuci savā sētā ar balsu pirkšanu. Kāpēc baltkrieviem nebalsot par Luku? Viņš ir vienkāršs un vaļsirdīgs. Bijis kolhoza priekšsēdētājs. Šoruden pašrocīgi noraka buļbas un kā vientuļais tēvs audzina dēlēnu Koļu. Simpātisks vīrs, varbūt tikai pagatavots no cietāka materiāla, teiksim, azbesta.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. … Lai nu ko var piemirst, bet jaatceras, ka ne Primakova uzstaditas shemas Baltijas reokolonizacijai, ne valsts resursu izlaupisana PRIHVATIZACIJAS visatlautiba, tur nenotika, ka pie mums ar Primakova puiku palidzibu … ari to, ka it ka Baltkrievijas armija esot atteikusies iesutit Bezabrene sava karaspeka vienibas, preteji Kremla pavelei, 1990 gadu sakuma notikumos … kas vien rod cienu pret tik liela mera civilizetu sabiedribu !

 2. Egils Līcītis: Mūsu jaunais draugs no Baltkrievijas
  ——————————
  Tikai nabagmājā padirseņa sildītāji un TUKŠU salmu kūlēji (skat foto!) NEZINA, ka Latvijai ar Baltkrieviju un VIESCIEŠĀKĀ sadarbībā- īpaši ekonomikā ir… kopš ļoti no seniem laikiem! Pastalnieku laikos tam ir vēl jo LIELĀKA nozīme!@ Pat vislielākais IDIOTS, kas nelabā balsī bauroja par “diktatoru Lukašenko” (pērkamajiem skribentiem tas ir kaut kādu mietu iedzīts paurī!) pēkšņi kļuva mīkstām kājām, jo nu Krievijas embargo rezultātā, IZMANTOJA tieši Baltkrieviju, lai savas preces un tml. dabūtu iekš Krievijas …
  Starp citu, Latvijas 352 firmām ir SADARBĪBAS partneri baltkrievijā!
  Latvija ĻOTI DAUDZ ko varētu mācīties no Baltkrievijas! Lai pastalniekam, aizbraucot uz Baltkrieviju, nav platām acīm JĀBRĪNĀS, cik tur KVALITATĪVI ceļi, PIEKLĀJĪGI, zinoši un jebkurā situācijā ĀTRI reaģējoši policisti (pārliecinājāmies PČ hokeja laikā!), cik kvalitatīva tur ir pārtika veikalos…
  Bet ir arī LIELI “-” …Tur NAV bezdarba, NAV zupas virtuves, NAV bomžu …kā ir tik PIERASTI mīļotajā Latvijā!
  Bet STULBAJAM pastalniekam jau galvenais ir pārgudri PAMUDLĒT un vēl par to …honorāru saņemt!

 3. hlatvijas cels jaunais laiks tautas partija -visi vestures meslaine bet Lukasenko stav ka klints

 4. Lukašenko ir pierādījis,ka tautsaimniecību varēja arī nesagraut pēc PSRS likvidācijas.Cilvēkiem,lai tiktu pie pēcnācējiem,nav masveidā jāpamet Baltkrievija,jo nav ieviests bezdarba posts kā pie kaimiņiem Latvijā.

 5. Luka jau pasaules ĻAUNUMS Nr 1 !!!
  Ja neskaita zināmo Trijzvaigžņu ordeņa kavalieri … 🙂

 6. Latvijas politiķiem – ja tāda Lukašenko nebūtu? Kas būtu? Nekas nebūtu, jo Putins būtu arī Baltkrievijā un paskaties uz karti…ES un NATO tikai pamostos no tanku dārdoņas pa Baltijas ceļiem un poļi lūgtos, lai tik neuzmet to lielo bumbu uz Varšavu…

Draugiem Facebook Twitter Google+