×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Eiropas Latviešu apvienību turpmāk vadīs Kristaps Grasis (5)

Kristaps Grasis. Foto: LETAKristaps Grasis. Foto: LETA

Eiropas Latviešu apvienību (ELA) turpmāk vadīs Kristaps Grasis, aģentūrai BNS pavēstīja ELA pārstāvis Indulis Bērziņš.

Latvijas vēstniecības Īrijā telpās Dublinā 19. un 20.septembrī notika ikgadējā ELA biedru organizāciju sanāksme, kurā piedalījās pārstāvji no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas, Luksemburgas, Beļģ̧ijas, Zviedrijas, Francijas un Austrijas. Sanāksmi atklāja Ārlietu ministrijas īpašo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Pēteris Kārlis Elferts un vēstnieks Īrijā Gints Apals.

Grasis (Vācija) ELA priekšsēdētāja amatā ievēlēts uz diviem gadiem. Prezidijā darbosies arī vicepriekšsēdis, kasieris, izglītības referents Māris Pūlis (Lielbritānija), kultūras referente, ELA mākslinieciskās padomes vadītāja Ingūna Grietiņa (Īrija), politiskā referente Elīna Pinto (Luksemburga), kā arī Ilze Zilgalve (Belģ̧ija) un Maira Ēriksone (Zviedrija).

Ikgadējā Pasaules Brīvo latviešu apvienības sanāksmē Rīga, ELA šogad kopā ar jauno priekšsēdi pārstāvēs Lilija Zobens un Māris Pūlis no Lielbritānijas un Indulis Bērziņš no Vācijas.

Sanākušie arī izvērtēja ELA rīkotos Eiropas Latviešu kultūras svētkus, kas jūnijā Briselē pulcēja vairāk nekā 800 dalībnieku no 15 valstīm. Sanāksmes dalībnieki vienbalsīgi atbalstīja svētkku turpināšanu un aicinās biedru organizācijas iesniegt pieteikumus nākamo svētku rīkošanai 2020. vai 2021.gadā.

Nākamā ELA sanāksme plānota 2016.gada 19. un 20.marta, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

ELA ir ārpus Latvijas reģ̧istrētu Eiropas latviešu un latviešu sadraudzības nevalstisko organizāciju apvienība. ELA ir pārstāvētas latviešu kopienas 14 Eiropas valstīs – Īrijā, Lielbritānijā, Francijā, Nīderlandē, Beļgģijā, Luksemburgā, Šveicē, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģ̧ijā, Somijā, Igaunijā, Austrijā un Islandē.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai tas ir Ļeņins?

  2. Neko jau vairāk par svētku organizēšanu viņi nevar darīt un visas sapulces notur emigrācijā ,te pie mums Latvijā jau katra diena ir svētki un visi dejam laimē un priekā par mūsu valsts un latviešu veiksmes stāstu!

    • Pateicoties latviešiem ārzemēs – nabagmājā LV viņu ģimenes saņem atbalstu (kopā 1,5 miljardi tiek pārskaitīti uz LV) , lai nenomirtu badā un spētu samaksāt par komunālajiem pakalpojumiem …

    • Jā, jā visa Tēvija, laimē var nu diet (..) tikai gordovoju bars Traucē mazuliet (Blaumanis)

  3. Lieliski, lai veicas!

Draugiem Facebook Twitter Google+