×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Eiropas lauku konsultantu organizācijas galvenā mītne būs Ozolniekos

lauki_leta2

Uzņēmumu reģistrs pieņēmis lēmumu Latvijā reģistrēt Eiropas Lauksaimniecības un lauku konsultantu asociāciju (ELLKA) ar biroju Ozolniekos, Rīgas ielā 34. Tādējādi Eiropas lauku konsultantus vienojošās organizācijas galvenā mītnes vieta atradīsies Latvijā, vienā ēkā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), liecina centra informācija.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis klāsta, ka ELLKA darbības mērķis ir nodrošināt lauksaimniekiem maksimāli augstvērtīgu pakalpojumu sniegšanu, stiprinot viņu konkurētspēju. Tādējādi Latvijas zemniekiem un nozares konsultantiem pavērsies plašākas iespējas gūt jaunas zināšanas un pieredzi par labāko pieeju modernai un efektīvai saimniekošanai. ELLKA ietvaros veidos kopīgas mācību programmas nozares konsultantiem, pastiprināta pieredzes apmaiņa un sadarbība ar zinātniekiem.

Organizācijas vadībā ir pieci lauksaimniecības un lauku attīstības eksperti no kopumā četrām valstīm – Pablo Asensio un Mihaels Kuglers no Vācijas, Eva Glērupa no Dānijas, Toms Kellijs no Īrijas, kā arī LLKC valdes loceklis Edgars Linde.

“Lai nodrošinātu zemniekiem arvien kvalificētākas konsultācijas un pakalpojumus visā Eiropā, lauku un lauksaimniecības konsultantiem ir jāspēj nodrošināt veikto pētījumu rezultātā iegūto zināšanu, konsultantu darba metožu, viņu apmācības programmu pieejamību visiem biedrības biedriem,” klāsta LLKC valdes loceklis Linde.

ELLKA dibināta aizvadītā gada 23.septembrī Berlīnē. Vienotas Eiropas lauku konsultantu organizācijas dibināšanas ideja radās 2002.gadā, kad LLKC Latvijā pulcēja Eiropas valstu konsultāciju dienestu pārstāvjus. Kopš tā laika LLKC virzītā ideja pamazām guva plašāku atbalstu vispirms kaimiņu Lietuvas konsultāciju dienestā, vēlāk – vācu valodā runājošajās valstīs, kā arī Īrijā, Ungārijā, Bulgārijā un citviet.

ELLKA šobrīd apvieno kopumā 10 konsultāciju dienestus no deviņām valstīm. Šodien notiks pirmā valdes sēde telefonkonferences formātā, kur paredzēts asociācijā uzņemt vēl piecus biedrus. Līdz ar to organizācija apvienos 15 lauku konsultāciju dienestus no 11 valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+