Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
23. janvāris, 2014
Drukāt

Eiropas lauku konsultantu organizācijas galvenā mītne būs Ozolniekos

lauki_leta2

Uzņēmumu reģistrs pieņēmis lēmumu Latvijā reģistrēt Eiropas Lauksaimniecības un lauku konsultantu asociāciju (ELLKA) ar biroju Ozolniekos, Rīgas ielā 34. Tādējādi Eiropas lauku konsultantus vienojošās organizācijas galvenā mītnes vieta atradīsies Latvijā, vienā ēkā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), liecina centra informācija.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis klāsta, ka ELLKA darbības mērķis ir nodrošināt lauksaimniekiem maksimāli augstvērtīgu pakalpojumu sniegšanu, stiprinot viņu konkurētspēju. Tādējādi Latvijas zemniekiem un nozares konsultantiem pavērsies plašākas iespējas gūt jaunas zināšanas un pieredzi par labāko pieeju modernai un efektīvai saimniekošanai. ELLKA ietvaros veidos kopīgas mācību programmas nozares konsultantiem, pastiprināta pieredzes apmaiņa un sadarbība ar zinātniekiem.

Organizācijas vadībā ir pieci lauksaimniecības un lauku attīstības eksperti no kopumā četrām valstīm – Pablo Asensio un Mihaels Kuglers no Vācijas, Eva Glērupa no Dānijas, Toms Kellijs no Īrijas, kā arī LLKC valdes loceklis Edgars Linde.

“Lai nodrošinātu zemniekiem arvien kvalificētākas konsultācijas un pakalpojumus visā Eiropā, lauku un lauksaimniecības konsultantiem ir jāspēj nodrošināt veikto pētījumu rezultātā iegūto zināšanu, konsultantu darba metožu, viņu apmācības programmu pieejamību visiem biedrības biedriem,” klāsta LLKC valdes loceklis Linde.

ELLKA dibināta aizvadītā gada 23.septembrī Berlīnē. Vienotas Eiropas lauku konsultantu organizācijas dibināšanas ideja radās 2002.gadā, kad LLKC Latvijā pulcēja Eiropas valstu konsultāciju dienestu pārstāvjus. Kopš tā laika LLKC virzītā ideja pamazām guva plašāku atbalstu vispirms kaimiņu Lietuvas konsultāciju dienestā, vēlāk – vācu valodā runājošajās valstīs, kā arī Īrijā, Ungārijā, Bulgārijā un citviet.

ELLKA šobrīd apvieno kopumā 10 konsultāciju dienestus no deviņām valstīm. Šodien notiks pirmā valdes sēde telefonkonferences formātā, kur paredzēts asociācijā uzņemt vēl piecus biedrus. Līdz ar to organizācija apvienos 15 lauku konsultāciju dienestus no 11 valstīm.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+