Kultūra

Eiropas lelles atkal pulcēsies Rīgā: nedēļas nogalē leļļu mākslas izstāde 16

Publicitātes foto

No 10. līdz 13. septembrim Rīgā, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, risināsies Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls, kura tēma ir “Theatrum Botanicum”, vēsta rīkotāji.

Festivāla izstādē būs aplūkojami 110 profesionālu mākslinieku un mākslas skolu studentu darbi no 17 valstīm: ASV, Čehijas, Francijas, Itālijas, Izraēlas, Igaunijas, Krievijas, Kazahstānas, Kipras, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Slovākijas, Somijas, Šveices, Ukrainas, Vācijas.

Dalību festivālā apstiprinājuši mākslinieki, kuru vārdi ierakstīti profesionālās leļļu mākslas zelta fondā – E.Dž.Teilors, Olga Rēla, Hanna Getca, Jeļena Kuņina, Aleksandra Kukinova, Marlēna Verhelsta.

Pirmo reizi Rīgā izcilu mākslinieku skulptūrlelles prezentēs Jeļenas Gromovas galerija, kura izstāda Sašas Hudjakova, Tatjanas Bajevas, Imas Narodickajas un daudzu citu izcilu mākslinieku darbus.

Tāpat festivāla oficiālais sadarbības partneris, Kultūras fonds “Kukli Mira”, sagatavojis starptautiskās balvas PANDORA nominantu darbu kolekciju. Šo balvu par mūža ieguldījumu popularizējot profesionālo leļļu mākslu pasaulē un savā zemē šogad ir ieguvuši arī E. Dž.Teilors no ASV un māksliniece Ināra Liepa no Latvijas.

Piedlaīsies arī Igaunijas leļļu Mākslas studija “14 pakāpieni” un leļļu mākslinieki no Pleskavas ar unikālā autortehnikā gatavotiem darbiem.

Latviju pārstāvēs ne tikai jaunie talanti – studenti no LMA , bet Latvijā iemīlēti autori – Elita Patmalniece, Kristiāna Dimitere, Mārtiņš Heimrāts, Aivars Vilipsons un daudzi citi sava amata meistari. Izstādē būs aplūkojamas lelles, gleznas, izšuvumi, kolāžas un foto projekti.

Festivāla atbalstītājs saldumu fabrika Laima būs sarūpējusi vairākus saldus mirkļus visiem festivāla apmeklētājiem. Visu dienu garumā Dzelzceļa muzejā Laimas šokolādes muzeja meitenes cienās apmeklētājus ar konfektēm un stāstīs maģisko šokolādes tapšanas stāstu un aicinās Laimas šokolādes muzeju.

Paralēli festivāla ietvaros notiek: Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Leļļu Mākslas muzeja izstāde “SHODDY BEAR”, bet Ungurmuižā – Leļļu Mākslas muzeja izstāde “Kofermājiņu ceļojums”. Festivāla laikā godāsim Latvijas tekstilmākslas lielmeistari Edīti Pauls-Vīgneri. Īpaša festivāla dāvana skatītājiem – Latvijas mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznu ekspozīcija, teic rīkotāju pārstāve Anna Lipšāne.

Sadarbībā ar festivāla atbalstītāju – Honda automašīnu oficiālo dīleri Latvijā Nippon Auto – šogad vienam festivāla dalībniekam tiks piešķirta skatītāju simpātiju balva.

Saistītie raksti

Rīkotāji izstrādājuši arī vairākus praktiskus ieteikumus festivāla apmeklētājiem:
– iegādājoties biļetes laikus, nevajadzēs stāvēt rindā pie muzeja – pērn bija brīži, kad apmeklētāju rindas stiepās ārpus muzeja vārtiem;

– pirms došanās uz izstādi kopā ar bērniem, ļoti ieteicams mājās pārrunāt festivāļu, lai mazie skatītāji saprastu, ka izstādītas būs arī ļoti skaistas un trauslas lelles, kuras drīkstēs skatīties tikai ar actiņām, bet rīkotāji sola parūpēsimies, lai arī žiperīgajām rociņām tiek savi prieki un izpriecas;

– izstāžu zālē būs iespēja paēst, iedzert kafiju un nobaudīt bērnības garšu – saldējuma kokteili, tāpat pirmo reizi darbosies mazītiņš festivāla mākslas un suvenīru kiosks;

– festivāla laikā drīkst uzrunāt māksliniekus, uzdot jautājumus – lielākā daļa runā krieviski vai angliski;

– festivāla laikā notiks arī vairākas meistarklases, uz dažām vēl var paspēt pieteikties.

LA.lv