×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2012
Drukāt

Eiropas līderi grasās boikotēt Ukrainu

barrozu3

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu (attēlā) neplāno apmeklēt Ukrainu, 30.aprīlī paziņoja viņa preses sekretāre.

Atbildot uz jautājumu, vai EK ir nolēmusi boikotēt jūnijā Ukrainā paredzētās futbola Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra spēles saistībā ar bijušās Ukrainas premjerministres Jūlijas Timošenko atrašanos ieslodzījumā, Barrozu preses sekretāre teica: “Prezidentam pašlaik nav nodoma doties uz Ukrainu vai piedalīties pasākumos šajā valstī.”

Pagājušajā nedēļā ES tieslietu komisāre Viviana Redinga paziņoja, ka noraidījusi Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidenta Mišela Platinī uzaicinājumu ierasties uz futbola EČ finālturnīra atklāšanu Ukrainā un ka viņa esot norādījusi Platinī “ņemt vērā dramatisko situāciju”, kādā atrodas Timošenko.

Savukārt Platinī intervijā Vācijas laikrakstam “Die Welt” teica, ka lēmums piešķirt Ukrainai tiesības rīkot EČ finālturnīru ticis pieņemts 2007.gadā, vēl pirms Timošenko bija kļuvusi par premjeri.

Protestējot pret Timošenko atrašanos ieslodzījumā, Vācijas prezidents Joahims Gauks un Čehijas prezidents Vāclavs Klauss ir paziņojuši, ka neieradīsies uz 10. un 11.maijā Ukrainas kūrortā Jaltā paredzēto Centrāleiropas valstu prezidentu samitu. “Ir vairāki iemesli, [kāpēc Klauss nepiedalīsies samitā], bet šis ir galvenais,” sacīja Klausa preses sekretārs Radims Ohvats.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+