Latvijā
Sabiedrība

FOTO: Eiropas medaļa – “Iespējamai misijai”0


“Iespējamās misijas” direktori Edīti Milleri sveic Sandra Kalniete – viena no Eiropas Parlamenta deputātēm, kura izvirzīja izglītības programmu Eiropas Pilsoņu balvai.
“Iespējamās misijas” direktori Edīti Milleri sveic Sandra Kalniete – viena no Eiropas Parlamenta deputātēm, kura izvirzīja izglītības programmu Eiropas Pilsoņu balvai.
Foto: Karīna Miezāja

Šonedēļ pie Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļas tika izglītības programma “Iespējamā misija”, ko šim apbalvojumam bija izvirzījuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti no Latvijas – Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina ES Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti. Gala lēmumu par laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido EP vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Vispirms balvas laureāti goda medaļu saņem savā dzimtenē, bet pēcāk laureāti no visām valstīm tiekas Eiropas Parlamentā Briselē, kur arī tiek sveikti. Šogad šāds pasākums Briselē noritēs 9. oktobrī.

Eiropas Pilsoņu balvu EP iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane, Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte un labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta. Pērn to ieguva labdarības maratona “Dod Pieci” komanda.

Šā gada laureāte “Iespējamā misija” visvairāk pazīstama kā organizācija, kas piesaista darbam skolā talantīgus jauniešus – profesionāļus savā nozarē, kurus interesē izglītība, tomēr iepriekš kādu iemeslu dēļ darbu skolā viņi nav izraudzījušies. Programmas ietvaros jaunieši varēja strādāt skolā, vienlaikus apgūstot pedagoģiju. “Iespējamā misija” arī izveidojusi “Direktoru klubu”, kur izglītoties var skolu direktori. Šis gads organizācijai bija grūts, jo nodokļu politikas izmaiņu dēļ strauji saruka ziedotāju skaits, tāpēc finansējuma trūkuma dēļ “Iespējamā misija” pat atteicās no jaunu “misionāru” uzņemšanas un nosūtīšanas uz skolām. Izglītības un zinātnes ministrija sagatavojusi rīkojuma projektu par valsts finansējuma piešķiršanu “Iespējamai misijai”, tomēr valdībā tas pagaidām nav izskatīts.

LA.lv