×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
1. novembris, 2015
Drukāt

Eiropas mednieku balss Briselē – Mihals Ebners

Publicitātes fotoPublicitātes foto
UZZIŅA

FACE
Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija
Dibināta 1977. gadā, pārstāv 36 Eiropas valstis, tajā skaitā 28 Eiropas Savienības valstis
Biedri – septiņi miljoni Eiropas mednieku

Mihals Ebners
Itālijas parlamenta deputāts (1979 – 1994)
Eiropas Parlamenta deputāts trīs sasaukumos (1994 – 2009)
Strādājis par žurnālistu, vada savu privāto uzņēmumu

Bieži vien mēs, mednieki, sūdzamies, ka mūsu balsis nesasniedz Briseles birokrātu gaiteņus, ka mūsu vēlmes un intereses tiek absolūti ignorētas. Laika gaitā ir nācies atteikties no daudziem medību veidiem, medību tradīcijām, tādēļ mednieku sirdīs ir rūgtums par to, ka mēs Eiropā vismaz no medniecības viedokļa esam vienaldzīgi. Tā nu gluži nav, jo Briselē jau kopš 1977. gada par medniekiem iestājas organizācija, kas apvieno visu ES dalībvalstu medniekus. Tikai cīnoties par globālām lietām, cenšoties saglabāt medības kā tādas, mūsu mazās ikdienas problēmas bieži vien paliek nepamanītas vai arī tiek ziedotas cēlāku mērķu vārdā. Iespējams, nākotnē tas mainīsies, jo jaunievēlētais FACE prezidents Mihals Ebners ir apņēmības pilns ņemt vērā arī Baltijas valstu mednieku rūpes.

– Ko jums nozīmē tikt ievēlētam par FACE prezidentu, vēl jo vairāk tādēļ, ka organizācija pārstāv septiņus miljonus Eiropas mednieku?
M. Ebners: Kaisle uz medībām man aizsākās divpadsmit gadu vecumā, un jau četrdesmit piecus gadus medības ir mana aizraušanās un prieks. Es vēlos, lai maniem bērniem būtu iespējas izbaudīt dabu tā, kā tas izdevies man. Kā FACE prezidents es jūtu milzu atbildību par to, lai ne tikai mani bērni, bet arī nākamās mednieku paaudzes varētu izbaudīt medības tā, kā to varēju darīt es.

Uzskatu, ka katram medniekam vajadzētu darīt daudz, lai veicinātu medību prestiža celšanu, kā vienkāršam pilsonim vai arī kā kādas profesionālas organizācijas biedram izglītojot līdzcilvēkus, stāstot par medību pozitīvajām vērtībām vai vienkārši darot sabiedrisko darbu. Piecpadsmit gadus esmu bijis Eiropas Parlamenta deputāts, no tiem desmit gadus esmu pavadījis kā EP Medību intergrupas prezidents, un katru dienu es saskāros ar to, ka, patiešām vēloties saglabāt medības, kuras tik ļoti mīlam, jābūt ļoti aktīvam ne tikai vietējā vai nacionālā mērogā, bet arī Briselē, kur medībām nepieciešama efektīva un spēcīga pārstāvniecība.

Tagad, kad redzu, ka paplašinās bezdibenis starp pilsētu un laukiem, man jo vairāk jāiesaistās medību aizstāvēšanā, parādot to pozitīvo ietekmi, un vēl jo vairāk tādēļ, ka pasliktinās mednieku reputācija medijos, aktivizējoties dzīvnieku tiesību pārstāvju kustībām, kas asi iestājas pret medībām.

Kā EP deputāts es varēju uzklausīt Eiropas mednieku vajadzības un kopā ar intergrupas biedriem, kā arī ar palīdzību ārpus EP varēju tieši iesaistīties attiecīgās politikas veidošanā. Esmu priecīgs, ka man tagad ir šī iespēja darbu turpināt, bet jau kā FACE prezidentam. Tas gan ir cits amats, bet mērķis ir tieši tāds pats. Un septiņi miljoni mednieku mani motivē, lai rīkotos pārliecināti.

– Kā un kāpēc nolēmāt kandidēt FACE prezidenta amatam?

– Kopš 2009. gada esmu FACE goda biedrs. Turpināju sadarbību ar federāciju, kad beidzu savu politisko karjeru un vairs nebiju EP Medību intergrupas prezidents. Iepriekšējais FACE prezidents Žilbērs de Turkhaims nolēma atkāpties pēc divpadsmit šajā amatā pavadītajiem gadiem un piedāvāja iespēju kandidēt man.

– Ko medības jums nozīmē, un kā nolēmāt kļūt par mednieku?
– Man bija divpadsmit gadu, kad medības mani ieinteresēja. Un kopš tā laika šī aizraušanās nav mani pametusi. Atšķirībā no citiem medniekiem es ļoti novērtēju dziļo saikni ar dabu, tā ir iespēja izrauties no ikdienas aizņemtības, izbaudīt medību pieredzi. Ja kaut kas tik ilgi ir bijis dzīves sastāvdaļa, tad tas jau sāk veidot cilvēka identitāti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.5
Alūksne +12.2
Daugavpils +13.1
Saldus +13.4
Liepāja +15.5
Jelgava +11.9
Ventspils +14.4
Limbaži +13
Madona +12.9
Rēzekne +11.9
Draugiem Facebook Twitter Google+