×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Eiropas muzeju balva – Mitrēvicu ģimenes uzņēmumam

www.dd.lvwww.dd.lv

Latvijas mākslinieku Mitrēvicu ģimenes uzņēmuma “Dd studio” izveidotais Gobustānas petroglifu muzejs Azerbaidžānā saņēmis konkursa “Eiropas gada muzejs 2013” žūrijas speciālbalvu, informē “Dd studio” pārstāve Indra Krastiņa.

Šī balva ir viens no augstākajiem novērtējumiem, kādu var saņemt jauns muzejs, un tā tiek organizēta Eiropas Padomes paspārnē. “Eiropas gada muzejs 2013” speciālbalva Gobustānas petroglifu muzejam piešķirta par to, ka tas stimulē interesi un zināšanas par aizvēsturisko mākslu, tādējādi bagātinot sabiedrību reģionālajā, nacionālajā un starptautiskajā līmenī, kā arī tas veicina jaunu pieeju satura izklāstā un augsto tehnoloģiju pielietojumu.

Šoreiz balvai bija pieteikti 44 muzeji. Pirmajā kārtā tika atlasīti 28 labākie muzeji, otrajā kārtā katru no tiem apmeklēja Eiropas muzeju eksperti. Līdzās galvenajai balvai, ko šogad saņēma Skotijas Transporta muzejs Glasgovā, tika pasniegtas vairākas speciālbalvas, un viena no tām piešķirta Gobustānas petroglifu muzejam Azerbaidžānā.

Gobustāna ir reģions Azerbaidžānā, Kaspijas jūras krastā, kur pirms 70 gadiem tika atklāti akmens laikmeta klinšu zīmējumi jeb petroglifi. Vieta ir unikāla tāpēc, ka cilvēki to pastāvīgi ir apdzīvojuši vairāk nekā 20 000 gadu un šajā laikā Gobustānas akmeņos iegravējuši vairāk nekā 6000 petroglifu. 2007.gadā Gobustānas petroglifu parks tika iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

2010. gadā Azerbaidžānas Kultūras ministrija sāka darbu pie jauna muzeja izveidošanas Gobustānā. Starptautiska konkursa rezultātā latviešu uzņēmums “Dd studio” saņēma pasūtījumu izveidot jaunā muzeja pastāvīgo ekspozīciju. Muzejs un ekspozīcija tika pabeigti 2011. gada nogalē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+