Latvijā
Politika

Eiropas Parlamenta eksāmens godam izturēts 16

Foto – AFP/LETA

Vērtējums

Sandra Kalniete, Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente: “Klausījos mūsu Valdi ar lepnumu. No viņa staroja kompetence, cieņa pret jautātāju un pašcieņa, aizstāvot savu pārliecību. Viņš iekaroja deputātu simpātijas arī atzīstot, ka nevienlīdzības mazināšana un kvalitatīvas izglītības sistēmas veidošana ir viņa nepabeigtie darbi Latvijā.”

Krišjānis Kariņš, Eiropas Tautas grupas enerģētikas un rūpniecības politikas koordinators: “Valdis Dombrovskis ir kompetents un pārliecinošs kandidāts uz Eiropas Komisijas viceprezidenta amatu ar atbildību eiro un sociālā dialoga jomā. Uzklausīšanas laikā viņš pārvarēja jebkuru opozīcijas jautājumu ar savām kodolīgajām un izsvērtajām atbildēm. Latvija var lepoties ar izvirzīto kandidātu augstajam amatam!”

Artis Pabriks, Eiropas Parlamenta deputāts: “Valda Dombrovska apstiprināšana Eiropas Komisijas viceprezidenta amatā būs liels gods Latvijai un milzīgs izaicinājums viņam personīgi, jo darba pienākumi būs saistīti ar finanšu stabilitātes palielināšanu, Eiropas ekonomiskās izaugsmes un konkurētspējas veicināšanu. Šajā ekonomikas stagnācijas laikā tas nebūs viegls uzdevums, taču viņa līdzšinējā darba pieredze ir atbilstoša, lai viņš šo izaicinājumu veiksmīgi pārvarētu.”

Burkhards Balzs, Eiropas Parlamenta deputāts no Vācijas: “ETP grupa ir ļoti apmierināta ar Dombrovska sniegtajām atbildēm. Mēs esam droši, ka viņš būs spēcīgs jaunais “Misters eiro”.”

ETP grupa jaunajā Eiropas Komisijā

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākais politiskais spēks Eiropas Parlamentā, un līdz ar to būs arī plaši pārstāvēta Eiropas Komisijā, jo 13 no jaunās komisijas kandidātiem būs no ETP politiskās ģimenes, tajā skaitā nākamais Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Eiropas Parlaments ar pārliecinošu vairākumu ievēlēja ietekmīgo politiķi un Luksemburgas bijušo premjerministru par jaunās komisijas veidotāju un virziena noteicēju Eiropas politiskajām aktivitātēm turpmākajiem pieciem gadiem.

Junkers ir ieviesis jauninājumu, ka nebūs tikai 27 komisāri, kuri darbosies tikai savas nozares interešu jomās, bet būs septiņi viceprezidenti, kuru atbildība būs plašāka jeb, tā teikt, portfelis būs smagāks, jo viņiem būs arī jāuzrauga citu komisāru darbs, kuri strādā šī viceprezidenta politiskās atbildības sfērā.

Latvijas valdība izvirzīja Ministru prezidentu Valdi Dombrovski kā kandidātu Eiropas komisāra postenim.

Katram komisāra amata kandidātam ir jānoliek Eiropas Parlamenta “eksāmens”, kas noris trīs stundu garā jautājumu un atbilžu pingpongā. Jautājumus sagatavo EP deputāti no attiecīgajām komitejām. Komisāru kandidātam ir jāiztur milzīgs spiediens, ir jāmācās šim eksāmenam un jābūt gatavam uz jebkādiem jautājumiem. Tās ir trīs stundas, kuru laikā jāsaglabā veselais saprāts un miers, jo bieži vien jautājumi pat neattiecas uz komisāra darbības nozari.

ETP grupas apmaksāta publikācija.

LA.lv