Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
16. jūlijs, 2014
Drukāt

EP atbalsta eirozonas paplašināšanu – eiro būs arī Lietuvā

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Lietuvai no 2015. gada 1. janvāra ir jāpievienojas eirozonai, teikts Eiropas Parlamenta (EP) trešdien pieņemtajā rezolūcijā.

Kā informē EP Informācijas biroja Latvijā pārstāve Marta Rībele, EP balsojums atbalsta Eiropas Komisijas ierosinājumu un arī Eiropas Savienības dalībvalstu un valdību vadītāju politisko atbalstu jūnija Eiropadomes sanāksmē. Par Lietuvas dalību eirozonā balsoja 545 deputāti, 116 bija pret, bet 34 balsojumā atturējās.

“Šodienas balsojums ir labas ziņas Lietuvai, Baltijai un Eiropas stabilitātei. Kopš 2006. gada Lietuva ieguldījusi daudz darba, lai panāktu zemu inflāciju, stabilu valūtas kursu, zemu budžeta deficītu un pieņemamus iekšzemes kopprodukta rādītājus. Laipni lūgta eirozonā, Lietuva!” teica ziņojuma sagatavotājs, deputāts Verners Langens (EPP, DE).

Deputāti rezolūcijā atzinīgi vērtē to, ka Lietuva ir izpildījusi vajadzīgos kritērijus: vidējais inflācijas rādītājs Lietuvā bijis 0,6 % (ievērojami zem maksimālā atbilstības rādītāja 1,7%); 2013. gadā Lietuvas budžeta deficīts bijis tikai 2,1 % (jābūt zem 3%), savukārt valsts parāds veidojis vien 39,4 % no iekšzemes kopprodukta (jābūt zem 60%).

Lietuva būs eirozonas 19. dalībvalsts. Igaunija eirozonai pievienojās 2011.gadā, bet Latvija – šā gada sākumā.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+