Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
17. decembris, 2014
Drukāt

Eiropas Parlaments pieņem 2015. gada ES budžetu

Foto - EPFoto - EP

Eiropas Parlaments (EP) trešdien pieņēma nākamā gada Eiropas Savienības (ES) budžetu, kas paredz arī līdzfinansējumu Eiropas Komisijas (EK) investīciju plāniem.

Par budžetu plenārsēdē Strasbūrā balsoja 443 deputāti, septiņi bija pret, bet 50 atturējās.

ES dalībvalstis un EP otrdien paziņoja, ka ir panākta politiskā vienošanās par 2015.gada budžetu 28 valstu veidotajam blokam.

EP un dalībvalstis vienojās par 141,2 miljardu eiro lieliem budžeta maksājumiem.

Budžetā iekļauts astoņu miljardus eiro liels sākuma finansējums EK prezidenta Žana Kloda Junkera ierosinātajam investīciju plānam, kas paredz ieguldīt ES ekonomikā 315 miljardus eiro.

Vienošanās ar sniedz iespēju par 3,5 miljardiem eiro palielināt 2014.gada budžetu, lai segtu izdevumus, kurus Eiropadome raksturoja kā “nepieredzēta apmēra nesamaksātus rēķinus”.

ES kopumā ir nenomaksāti rēķini 25-30 miljardu eiro apmērā. Iespējas tos samaksāt tiks izskatīta budžeta sarunās nākamgad.

Situāciju ES budžeta sarunās šogad saasināja strīds par valstu iemaksu budžetā pārrēķinu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+