Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
17. decembris, 2014
Drukāt

Eiropas Parlaments pieņem 2015. gada ES budžetu

Foto - EPFoto - EP

Eiropas Parlaments (EP) trešdien pieņēma nākamā gada Eiropas Savienības (ES) budžetu, kas paredz arī līdzfinansējumu Eiropas Komisijas (EK) investīciju plāniem.

Par budžetu plenārsēdē Strasbūrā balsoja 443 deputāti, septiņi bija pret, bet 50 atturējās.

ES dalībvalstis un EP otrdien paziņoja, ka ir panākta politiskā vienošanās par 2015.gada budžetu 28 valstu veidotajam blokam.

EP un dalībvalstis vienojās par 141,2 miljardu eiro lieliem budžeta maksājumiem.

Budžetā iekļauts astoņu miljardus eiro liels sākuma finansējums EK prezidenta Žana Kloda Junkera ierosinātajam investīciju plānam, kas paredz ieguldīt ES ekonomikā 315 miljardus eiro.

Vienošanās ar sniedz iespēju par 3,5 miljardiem eiro palielināt 2014.gada budžetu, lai segtu izdevumus, kurus Eiropadome raksturoja kā “nepieredzēta apmēra nesamaksātus rēķinus”.

ES kopumā ir nenomaksāti rēķini 25-30 miljardu eiro apmērā. Iespējas tos samaksāt tiks izskatīta budžeta sarunās nākamgad.

Situāciju ES budžeta sarunās šogad saasināja strīds par valstu iemaksu budžetā pārrēķinu.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+