×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2017
Drukāt

Eiropas pilsētās, tostarp Rīgā, notiek sieviešu solidaritātes gājieni (14)

Foto LETAFoto LETA

Eiropā tūkstošiem cilvēku sestdien piedalījušies Sieviešu gājienos dažādās pilsētās, kuru mērķis dienu pēc ASV prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas uzsvērt, ka “sieviešu tiesības ir cilvēktiesības” un sabiedrībai nav pieņemama Trampa izteikumiem raksturīgā neiecietība pret dažādām sabiedrības grupām.

Londonas policijā raidsabiedrību CNN informēja, ka tika gaidīta 8000 cilvēku dalība gājienā, bet realitātē tajā sestdien piedalījās 20 tūkstoši cilvēku.

“Uzbūvēt mūri ap Trampu”, “Padarīt Ameriku atkal homoseksuālu” un “Sievietes pienākums ir pretoties” bija tikai daļa no saukļiem, kas rotāja plakātus, kurus nesa protestētāji Londonā. Daudzi izmantoja saukli “We shall overcomb” (“Mums ir jāsaķemmējas tā, lai neredz vietas, kur atkāpjas mati”), kā atsauci uz Trampam raksturīgo sasuku. Šis sauklis ir iemantojis popularitāti protestētāju vidū visā pasaulē.

Berlīnē vairāki simti demonstrantu pulcējās pie Brandenburgas vārtiem, skandinot saukli “Nākotne ir sieviete” un citus. Demonstrācija notika arī pie ASV vēstniecības Berlīnē, kur galvenais sauklis bija “Nav taisnīguma, nav miera” un “Tramps nav berlīnietis”, atgādinot par ASV prezidenta Džona Ficdžeralda Kenedija slaveno runu tolaik Aukstā kara laikā sašķeltajā pilsētā, kad viņš paziņoja “Ich bin ein Berliner” (“Es esmu berlīnietis”).

Barselonā ļaužu pūlis ielās skandināja “Nē naidam, nē bailēm”, bet Parīzē Sieviešu gājiena dalībnieki pulcējās pie Eifeļa torņa.

Romā tās vēsturiskajās vietās vairāki simti demonstrantu aicināja veidot “tiltus, nevis mūrus”.

Sieviešu solidaritātes gājiens pulcē vismaz 200 dalībnieku

Rīgā šodien notikušais sieviešu solidaritātes gājiens par sieviešu tiesībām pulcēja vismaz 200 cilvēku, pastāstīja pasākuma pārstāve Lolita Tomsone.

Viņa norādīja, ka pasākums bija izdevies un tas pulcēja gan vietējos, gan ārzemniekus – kopumā vismaz 200 cilvēku, kuri nesa plakātus un bija piesprauduši īpašas uzlīmes. Daudziem gājiena dalībniekiem bija rozā cepurītes.

Pēc viņas teiktā, visa akcija notika mierīgi un arī nekādas negācijas neizraisīja apkārtējos.

Gājiens notika no Poļu gātes Vecrīgā līdz Brīvības piemineklim.

Kā ziņots, biedrības “Papardes Zieds” valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle iepriekš sacīja, ka šodien visā pasaulē notiks brīvprātīgi organizēti sieviešu solidaritātes gājieni “Sister march”.

Ķelle uzskata, ka pēdējos gados pasaulē parādījies arvien vairāk politisku iniciatīvu, kas apdraud sieviešu tiesības. Viņa min, ka, piemēram, Polijā sievietes ir spiestas cīnīties par tiesībām veikt abortu, pat tad, ja grūtniecība apdraud viņu dzīvību un veselību.

Arī Latvijā sievietes ir pelnījušas lielāku vienlīdzību, norāda Ķelle, piebilstot, ka pavisam nesen Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca nāca klajā ar lēmumu liegt sievietēm kļūt par mācītājām.

Savukārt “Saeimā ir deputāti, kas uzskata – sievietes nav spējīgas pašas lemt par savu reproduktīvo veselību un izvēlēties laiku, kad ieplānot bērna radīšanu,” izsakās biedrības vadītāja.

Protesta akcijas, kurās piedalās ne tikai sievietes, bet arī vīrieši, kas nevēlas atbalstīt neiecietīgu sabiedrību, notika arī pie Dienvidāfrikas Republikas parlamenta ēkas Keiptaunā, Telavivā un daudzās citās pasaules valstīs.

Protestus pret sieviešu nīšanu, vardarbību, rasismu, homofobiju un reliģisko neiecietību izraisīja, kā norāda aktīvisti, Trampa izteikumi priekšvēlēšanu kampaņas laikā, kas varētu raksturot arī viņa kā ASV prezidenta rīcību.

Galvenā Sieviešu gājiena akcija paredzēta Vašingtonā, kur gaidāma vairāk nekā 200 tūkstošu cilvēku pulcēšanās. Protesta akcijas plānotas arī citās ASV pilsētās.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Lai dzivo Tramps. Nost ar radikalajam feministem.Lai dzivo milestiba starp sievieti un virieti.

 2. Kalts, ķelle, āmurs un nagla Atbildēt

  Šitas laikam bij vēl labāks par praidu?

 3. Nezin kā citur, bet Latvijā vislielākie sieviešu nīdēji ir homoseksuālisti, žurnālists Streips pat masu mēdijos publiski nolamāja sievietes lopiņu vārdā un citos nepieņemamos lamuvārdos. Tramps sieviešu nīdējs? Bet viņš tak tās dievina.
  Protesta dalībniekiem sauklis – nākotne pieder sievietēm. Kāda nākotne ir homoseksuālai valstij? Izmiršana. Ar rozā cepurēm, pakaļā saspraustiem krustiem bizo tās, kuras jūtās vīriešu apnicinātas, nepietiekamu spēju dēļ bez sasniegumiem utt. Tādas lietas neatrisina ne ar dekrētiem, ne dumpjiem.

 4. Daudziem gājiena dalībniekiem bija rozā cepurītes.
  Kāpēc?

 5. “Daudziem gājiena dalībniekiem bija rozā cepurītes.”
  Kāpēc?

 6. Šitā “Sieviešu atbrīvošanas” kustība ir Eiropas civilizācijas bojāejas galvenais cēlonis.

 7. D Sievietēm nav tiesību nogalināt savu bērnu?

 8. Sievietēm nav tiesību nogalināt savu bērnu?

 9. slimās vajag ārstēt ! Atbildēt

  krāsaini orientētās uzbrūk !

 10. Skatoties uz šīm femenistu maukām var izraisīt impotenci jebkura normālā vīrietī. Tiešām pretīgas bābas.

 11. Lai dzivo sievietes visa pasaule! Nost Trumpa varu! Mulka vara!

 12. Padarīt Ameriku homoseksuālu :))))lūk tas ir ko vērts :)))…domādams neizdomāsi:))))

 13. Vai DJT nebija ari pret musulmaniem? Kads ir musulmanu viedoklis par homoseksualitati un sievieshu viirieshu vienlidzibu?

Draugiem Facebook Twitter Google+