×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Eiropas pilsoņu balva tiek Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītājai

Vaidere_KM_4

Vakar Rīgā Eiropas Savienības mājā īpašu Eiropas pilsoņu balvu saņēma Lauku bibliotēku atbalsta biedrības ilggadējā vadītāja Biruta Eglīte. 


 

Šī balva ir skaista medaļa, uz kuras ir rakstīts gan Eiropas Parlamenta (EP), gan Birutas Eglītes vārds. Tas nozīmē, ka laureātei balvu pasniedz visa Eiropa, uzsvēra EP deputāte Inese Vaidere. Tieši viņa pieteica biedrības vadītājas kandidatūru apbalvojumam, un eiroparlamentārieši Sandra Kalniete un Roberts Zīle Latvijas žūrijas vārdā to atbalstīja.

Šī balva tiek piešķirta kopš 2008. gada, taču tikai pērn to pirmo reizi ieguva Latvijas pārstāve – Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane.

Visi 43 šāgada balvas ieguvēji tiks godināti Briselē īpašā ceremonijā 16. oktobrī. Bet vakar Birutu sumināja biedrības ilggadējie sadarbības partneri, grāmatu svētku dalībnieki – politiķi, grāmatu izdevēji, rakstnieki, bibliotēku, pašvaldību un “Lattelecom” pārstāvji. Saeimas deputāte Ina Druviete sacīja, ka uz grāmatu dienām novados dodas ar vislielāko prieku, kaut tur politiķi bieži vien dabū pamatīgu sutu, jo cilvēki viņus sagaida ar vārdiem: “Vienmēr, kad dzirdu jūs televīzijā, gribu iebilst pretī, un tagad to visu pateikšu acīs!” Rakstnieks Ēriks Hānbergs titulēja B. Eglīti par Latvijas galveno grāmatu tuvinātāju lasītājiem.

Laureāte savukārt pateicās visiem, kuri 12 gadu laikā ir palīdzējuši iesakņot grāmatu svētku kustību. Šis paldies pienākas arī “Latvijas Avīzes” lasītājiem, kuri bijuši cītīgi svētku apmeklētāji. Savulaik B. Eglīte izklāstīja svētku rīkošanas ideju akciju sabiedrības “Lauku Avīze” vadībai un saņēma atbalstu. Un tā “Latvijas Avīze” arvien ir iepriekš izziņojusi svētku programmu, “LA” žurnālisti ir vadījuši diskusijas ar politiķiem un pēc tam tās atspoguļojuši “LA” lappusēs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+