×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. marts, 2013
Drukāt

Eiropas Pilsoņu gadu ieskandē arī Latvijā


Visā Eiropas Savienībā 2013. ir pasludināts par Eiropas Pilsoņu gadu. Latvijā zaļā gaisma tam tiek dota šodien Eiropas Savienības mājā. 


 

Par Pilsoņu gadu Eiropas Parlaments vienojās, lai stiprinātu eiropiešu zināšanas par ES dotajām tiesībām – no pavisam praktiskām patērētāju tiesībām vai iespējai brīvi strādāt un dzīvot jebkurā ES dalībvalstī līdz politiskām tiesībām iesaistīties ES līmeņa parakstu vākšanā jeb Eiropas pilsoņu iniciatīvā vai piedalīties vēlēšanās arī citās valstīs.

Latvijā Pilsoņu gada aktivitātes ļoti zīmīgi sākas tieši Starptautiskajā patērētāju dienā. Pēc jaunākās “Eirobarometra” aptaujas rezultātiem, katrs ceturtais Latvijas pilsonis par lielāko personīgo ieguvumu no ES uzskata tieši uzlabotas patērētāju tiesības. Par būtiskāko ieguvumu šajā aptaujā 69% Latvijas iedzīvotāju minējuši tiesības brīvi ceļot.

2009. gada nogalē stājās spēkā Lisabonas līgums, kas dod iespēju ES pilsoņiem ar viena miljona pilsoņu parakstu ierosināt Eiropas Komisijai likumdošanas priekšlikumus viņus interesējošā jomā. Un šo iespēju Latvijas pilsoņi, salīdzinot ar ES dalībvalstu pilsoņiem kopumā, ir gatavi izmantot aktīvāk. Attiecīgi 40% Latvijas pilsoņu (11% – ļoti iespējams; 29% – diezgan iespējams) un tikai 21% eiropiešu kopumā (4% – ļoti iespējams, 17% – diezgan iespējams) pieļauj iespēju izmantot pilsoņu iniciatīvas sniegtās iespējas.

Tā kā par Pilsoņu gada norisēm Latvijā atbildīga ir Kultūras ministrija, atklāšanas pasākumā piedalīsies arī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka un Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa.

Pasākuma laikā nosauks arī Eiropas gada labas gribas vēstniekus, kuri visos Latvijas reģionos būs gatavi dalīties savā pieredzē un aicinās cilvēkus izmantot savas ES pilsoņa tiesības.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+